Bangkok kuşkusuz alışveriş meraklıları için tam anlamıyla bir cennet. Asya’nın en iyi alışveriş imkanlarına sahip şehirlerinden birisi olan Bangkok’ta yüzlerce AVM ve pazar bulunuyor.

Tüm dünya markalarını bulabileceğiniz lüks alışveriş merkezleri genel olarak Siam (Phathumwan) bölgesinde toplanmış durumdalar. Ayrıca SukhumvitSilom ve Ratchada gibi bölgelerde de çeşitli AVM’ler bulunuyor.

Bu alışveriş merkezleri aynı zamanda önemli etkinlik alanları. Özellikle Siam Paragon ve Central World Plaza’da sürekli olarak çeşitli konserler, fuarlar, sergiler vb düzenleniyor.

Ayrıca hemen hemen tüm AVM’lerde oldukça geniş yemek alanları bulunuyor. Bu alanlarda uygun fiyatlı ve hijyenik yemekler bulmak mümkün.

AVM’lerde “VAT Refund for Tourists” yazan yerlerden alışveriş yapmakta fayda var, böylece ülkeden ayrılırken vergi iadesi alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri Tayland alışveriş sayfasında görebilirsiniz.

Genellikle 10.00-22.00 saatleri arasında açık olan AVM’lere Havaray veya Metro ile kolay bir şekilde ulaşmak mümkün.

Şehirde ayrıca başta devasa Chatuchak Haftasonu Pazarı olmak üzere onlarca değişik pazar var. Aslında tüm şehir devasa bir pazar yeri denilebilir, değişik yerlerde sürekli olarak yeni pazarlar kuruluyor.