Son derece kaotik bir trafiğe sahip olan Bangkok’taki en uygun ulaşım araçları raylı sistemler. Viyadükler üzerinden giden Gök Treni, modern Metro hattı & de  Havaalanı Raylı Bağlantısı birçok yere çabuk & de ferah bir şekilde ulaşmanızı sağlıyorlar. Ancak bu raylı sistemler sırt çantalı gezgin bölgesi Khao San Road’a kadar ulaşmıyorlar. Bu bölgede taksituk-tukotobüs gibi seçenekleri kullanmanız gerekiyor.

Özellikle 7.00-9.00 ve 17.30-20.00 saatleri arasında yol vasıtalarını kullanmamakta fayda var, çünkü trafik genelde tamamen kilitleniyor. Hem şehir merkezinde, hem Khao San Road bölgesinde kullanabileceğiniz diğer bir güzel alternatif ise Chao Phraya nehri tekneleri. Ayrıca kanal tekneleri de şehir merkezine gitmek için oldukça kullanışlı.

Şehirlerarası ulaşım için de otobüs, tren, minibüs, kombine feribot gibi birçok seçenek var. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise, sırt çantalı gezgin bölgesi Khao San Road’da kalıyorsanız buradaki turist otobüslerini kullanmamakta fayda olduğu. Devlet otobüsleri & trenler onlarca değişik destinasyona güvenli bir şekilde seyahat etmenizi sağlıyorlar. Koh Samui gibi adalara gitmek istiyorsanız da, devlet otobüslerinin & bazı güvenilir firmaların otobüs/tren & feribot şeklinde kombine seferleri bulunuyor.