Dolunay Partisi (Full Moon Party) sayesinde ünü Tayland sınırlarını aşmış olan Koh Phangan halen sırt çantalı gezginlerin karargahı olma durumunu koruyor. Her ne kadar hedonistik Dolunay Partisi ile anılsa da, Koh Phangan’da bundan çok daha fazlası var.

Göz kamaştırıcı ve bir o kadar da sakin tropik plajlar, bu plajlardaki mütevazı ve hesaplı bungalovlar, mercan resifleri, şelaleler, tapınaklar ve daha fazlası bu adayı muhteşem bir turizm merkezi yapıyor. Üstelik tüm bu özelliklerine rağmen Koh Phangan büyük kardeşi Koh Samui kadar pahalı değil ve de paket turlara teslim olmamış durumda. Koh Phangan’ın küçük kardeşi Koh Tao ise daha çok dalgıçlara hitap ediyor.

Adada konaklamak için çok sayıda plaj var. Güneydoğu bölgesinin merkezi ve adadaki en kalabalık yerleşim birimi olan Haad Rin plajı ünlü Dolunay Partisi’ne de ev sahipliği yapıyor. Yakınlardaki Ban Tai ve Ban Kai plajları da bölgede düzenli partiler olması sebebiyle genç kesimi kendine çekiyor.

Sri Thanu ve Haad Yao gibi kuzeybatı plajları daha çok üst yaş grubu ve yoga-detox meraklıları tarafından tercih edilirken, her kesime hitap eden Thong Nai Pan plajları kuzeydoğu bölgesinin yıldızı konumunda. Tüm bu plajlara ise feribot rıhtımının bulunduğu Thong Sala ’dan dolmuşlarla ulaşılabiliyor.