2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #21054
  Emre

   Ağustos ayında phuket hava durumu için ne söyleyebilirsiniz? Çok yazı okudum ama hala tatmin olmadım diyebilirim. Denize girememe güneşlenememe ihtimali var mıdır ? İstanbuldaki hangi dönemdeki yağmurlara denk denebilir ? Phuketten vaz geçip direkt koh samui ye mi gitmeliyim acaba ?

   Teşekkürler

   #21056
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhabalar,

    Açıkçası Ağustosta Koh Samui’ye gitmek daha iyi bir seçim alabilir. Tayland mevsimleri sayfasındaki iklim tablolarında görebileceğiniz gibi, Ağustosta Phuket günde ortalama 272mm yağış alırken, Koh Samui 123mm alıyor. Bu dönemde Tayland körfezindeki adalar Andaman denizi kıyısna göre daha az yağış alıyorlar.

    Phuket’te yağmur sezonunda bulunmadım, ama bildiğim kadarıyla günlerce aralıksız yağış olmuyor. Gün içinde ani kısa yağışlar oluyor ve aralarda güneş açıyor. Ancak deniz daha dalgalı ve dip akıntılı olduğu için boğulmalar bu dönemde oldukça artıyor. Bu yüzden de tehlikeli durumlarda plajlara kırmızı bayraklar asılıyor. Öte yandan, eğer sörf yapıyorsanız bu dönem bunun için oldukça uygun. Ayrıca otel fiyatları da oldukça düşüyor.

    Yani size kalmış, ama garantiye almak istiyorsanız veya iyi yüzme bilmiyorsanız, belki Koh Samui veya Koh Phangan’ı tercih etmek daha iyi olabilir.

    İyi günler

   2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.