Eylül'de Tayland

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Keremcan Büyüktaşkın tarafından 4 yıl 6 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 

 • Yazar
  Yazılar
 • #24159

  begum coban

  Merhaba,

  11-23 Eylül tarihleri arasında balayı için Tayland’a gidiyoruz. Düşük sezon ve yağmurlu olduğunu biliyorum ama gerçekten çok mu kötü? Güneşli ve normal bir tatil olabilecek mi merak içerisindeyim:) 4 gün Koh Samui, 6 gün Phuket şeklinde planladık. Yönlendirme ve bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

  teşekkürler!

  #24161

  Merhaba,

  Şöyle söyleyeyim, mesela ben şu an Ko Samui’nin komşusu Ko Phangan’dayım. Yaklaşık 10 gündür hava kapalıydı ve ara sıra yağmur yağıyordu. Daha yeni son 2 gündür güneş açtı, ama biraz önce gene yağmur başladı.

  Phuket’in bulunduğu bölge Eylül ayında Samui’nin bulunduğu bölgeye oranla istatistiksel olarak çok daha fazla yağış alıyor. Bu durumu Tayland hava durumu sayfasındaki yıllık ortalamalarda görebilirsiniz. Gene bu istatistiklerde göreceğiniz üzere, Phuket en fazla yağışı Eylül ayında alıyor.

  Eğer daha az yağışlı bir yer arzu ediyorsanız, belki Tayland Körfezine odaklanmanız daha iyi olabilir. Samui’nin yanı sıra Ko Phangan ve Ko Tao’ya da gidebilirsiniz mesela, her iki yer de son derece güzel tropikal adalar. Ayrıca ünlü Ang Thong Milli Parkını da günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Ancak maalesef körfezin de bir garantisi yok, kapalı günlere de denk gelebilirsiniz, güneşli günlere de, şans meselesi. Sonuçta tercih size kalmış, ama ben olsam sanırım körfezi tercih ederdim.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Yazar

Scroll Up