Pattaya havaalani

Tayland Gezi Rehberi Forumlar Tayland Forumu Pattaya havaalani

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Keremcan Büyüktaşkın tarafından 3 yıl 11 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 

 • Yazar
  Yazılar
 • #21969

  Emre

  Merhaba

  Kerem bey Pattayada bir havalanı olmadığını askeri bir hava alanı olduğunu yazmışsınız. fakat skyscanner üzerinden chonburi (utp) hava alanı olduğunu görüyorum. Bangkok a gelmeden Pattayadan phuket e geçmek gibi bir niyetim var. Bu konuda ek bilgi verebilir misiniz ?

  Tsk
  Emre

  #21970

  Merhabalar,

  Pattaya ulaşım bölümünde bahsettiğim askeri havaalanı, sizin belirttiğiniz ile aynı. Havaalanının ismi U-Tapao, kodu da UTP. Pattaya havaalanı veya Chonburi havaalanı olarak da geçiyor, ancak tam ismi U-Tapao Uluslararası Havaalanı. Buradan Phuket ve Koh Samui gibi destinasyonlara uçuşlar var.

  Suvarnabhumi havaalanı ise Bangkok ve Pattaya’nın arasında bulunuyor, dolayısıyla tam olarak Bangkok’ta sayılmaz. Eğer mümkün olan en ekonomik şekilde uçmak isterseniz, Skyscanner’dan hem U-Tapao, hem de Suvarnabhumi çıkışlı uçuşlara bakabilirsiniz. Phuket’e hangi havaalanından daha ucuza uçuş varsa onu seçebilirsiniz. Sonuçta, Pattaya’dan Suvarnabhumi’ye gitmek sadece 1,5 saat kadar sürüyor.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Paylaş

Yazar

Scroll Up