Tayland’dan Kamboçya’ya geçiş

Tayland Gezi Rehberi Forumlar Tayland Forumu Tayland’dan Kamboçya’ya geçiş

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Keremcan Büyüktaşkın tarafından 2 yıl 4 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 

 • Yazar
  Yazılar
 • #25083

  Samet

  Öncelikle çok değerli bir kaynak sunuyorsunuz Tayland gezisi yapacak olanlar için Kerem Bey, teşekkürler.

  Ben Aralık ayının ortasında 1 hafta Pattaya’da bulunacağım. Bu kadar yol gelmişken bir ülke daha görmek istiyorum ve Kamboçya’nın uygun olacağını düşündüm. Öncelikle Kamboçya’yı görmeye değer bulup bulmadığınızı sormak isterim. Öte yandan, Pattaya’dan Kamboçya’ya geçmek kolay mı ve nasıl bir yol izlemeliyim. Tayland’dan Kamboçya’ya geçtiğim nokta Kamboçya’da görmem gereken yerlere yakın mı? Tayland’a göre Kamboçyanın ucuzluk pahalılık durumu nedir? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  #25084

  Merhaba,

  Vaktiniz varsa Kamboçya’ya gitmenizi tabii tavsiye ederim. Ülkenin en önemli turistik yeri kuşkusuz Angkor tarihi şehri. Eğer tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız mutlaka öneririm. Buraya Pattaya’dan ulaşmak mümkün, mesafe yaklaşık 400km. Ben daha önce Pattaya’dan gitmedim, ama Angkor un bulunduğu Siem Reap şehrine direkt minibüsler olduğunu tahmin ediyorum. Kamboçya vizesi de sınırda alınabiliyor. Ancak Poipet sınır kapısında çok dolandırıcılık oluyor, size pahalı ücretten vize satmaya çalışabiliyorlar. Vizen var mı diye soranlara var deyin ve sınırın Kamboçya tarafındaki gümrük binasından vizenizi alın.

  Eğer deniz kıyısı bir yer görmek isterseniz de Sihanoukville’e gidebilirsiniz. Buraya Angkor dan gidebileceğiniz gibi, Pattaya’dan direkt de gidebilirsiniz. Ancak Pattaya’dan buraya mesafe daha fazla, yaklaşık 600km.

  Diğer sorunuza gelince, Kamboçya genel olarak Tayland’dan daha ucuz bir ülke.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Paylaş

Yazar

Scroll Up