Pattaya Gezi Rehberi

 

Yazar:

 


Tayland denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Pattaya şehri Bangkok’a yaklaşık 160 km mesafede bulunuyor. Pattaya günümüzde daha çok seks turizmi ile özdeşleşmiş durumda & bu durumun temelleri Vietnam savaşı sırasında atılmış. Amerikalı askerlerin dinlenme merkezi olarak kullanılan küçük bir kasaba olan Pattaya’da seks sektörü yıllar boyunca daha da büyümüş & de bugün ki konumuna gelmiş.

Tayland körfezi kıyısında bulunan şehrin ana plajı olan Haad Pattaya gece hayatı ile ünlü & de daha çok erkek turistler tarafından tercih ediliyor. Pattaya’da ayrıca Haad Jomtien & Haad Naklua gibi ailelerce de tercih edilen plajlar bulunuyor. Tüm plajlarda çeşitli su sporları yapmak mümkün.

Pattaya gece hayatı merkezi trafiğe kapalı olan ünlü Walking Street (Yürüme Caddesi). Bu cadde üzerinde & etraftaki sokaklarda yüzlerce bar, disko, kulüp & kabare ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca şehirde Tay & Dünya mutfaklarını bulabileceğiniz yüzlerce değişik restoran var.

Her ne kadar seks turizmi ile özdeşleşmiş olsa da, Pattaya bu imajından sıyrılmaya & aileleri de kendisine çekmeye çalışıyor. Gündüzleri ailelerin yapabileceği çok sayıda aktivite var. Yüzmek, güneşlenmek, dalış, su sporları, eğlence parkları, alışveriş bunlardan bazıları. Ayrıca yakınlardaki ünlü mercan adalarına & diğer gezilecek yerlere de uygun fiyatlı turlar düzenleniyor.

Pattaya içinde & etrafında gezilebilecek çok sayıda yer bulunuyor. Ünlü Hakikat Tapınağı, Timsah Çiftliği, Manzara Noktası, Buda Tepesi, Kaplan Parkı & Sualtı Dünyası bu eşsiz atraksiyonlardan bazıları. Pattaya alışveriş meraklıları içinde tam anlamıyla bir cennet. Şehirde çok sayıda AVM & pazar bulunuyor. Kısacası, Pattaya her kesimden ziyaretçi için benzersiz bir deneyim sunuyor.