Tayland’daki en büyük ve de en turistik ada olan Phuket adası, güney Tayland’da Andaman denizi kıyısında bulunuyor. Anakaraya küçük bir köprü ile bağlı olan ada, gerek doğal güzellikleri, gerek sualtı zenginlikleri, gerekse renkli gece hayatı ile turistleri yıllardır bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. 2004 tsunami’sinin etkilerini neredeyse tamamen atlatmış olan adada her yaştan ve de her gelir grubundan ziyaretçiyi unutulmaz anılar bekliyor.

Phuket adası, Bodrum yarımadasına benzer bir deneyim sunuyor. Tıpkı Bodrum’da olduğu gibi Phuket’te de değişik zevklere hitap eden birçok değişik turist merkezi var. İsterseniz renkli ve sınırsız gece hayatına sahip plajlarda konaklayabilirsiniz, isterseniz de sakin ve huzurlu plajları tercih edebilirsiniz.

Adanın en hareketli kısmı kuşkusuz ki hedonistik Patong plajı. Burası yüzlerce bar, kulüp, disko ve kabare ile her gece sınırsız eğlenceyi garantiliyor. Daha sakin olan Kata ve Karon plajları aileler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Son derece lüks otellere sahip olan Bang Thao ve Surin plajları ise daha elit bir kesime hitap ediyorlar. Sırt çantalı gezginlerse Kamala plajını tercih ediyorlar.

Tüm bu plajlarda her bütçeye ve zevke hitap eden konaklama seçenekleri bulunuyor. Ayrıca yüzlerce restoran, Tay ve Dünya mutfaklarının en güzel örneklerini uygun fiyatlarla ziyaretçilere sunuyorlar.

Bütün turist merkezlerinde gündüzleri de yapılabilecek çok sayıda aktivite var. Dalıştan jet ski’ye, tekne turlarından parasailing’e kadar birçok aktiviteyi temiz plajlarda uygun fiyatlarla yapmak mümkün. Tüm bu turizm merkezlerine ise Sino-Portekiz koloni dönemi mimarisi ile yapılmış eski evler ve kaliteli canlı müzik barları ile dolu Phuket Town‘dan ulaşılabiliyor.

Phuket adası etrafında gezilebilecek tapınaklar, manzara noktaları, tema parkları, şelaleler ve milli parklar bulunuyor. Ayrıca yakınlardaki mercan adaları, ünlü Phang Nga Milli Parkı ve Koh Phi Phi adası gibi doğa harikalarına da tekne turları düzenleniyor.Kısacası, Phuket her kesimden ziyaretçi için benzersiz bir deneyim sunuyor.