#21953
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhabalar,

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

Tayland’ın sınır komşusu ülkelerden birisine geçip karadan geri geldiğinizde, 15 gün kalma hakkı alabiliyorsunuz. Karadan geçişlerde sadece G7 ülkeleri vatandaşlarına 30 gün kalma hakkı veriliyor. Ancak bu konuda yakın zamanda bir sınırlama getirildi. Artık karayolu ile ardı ardına Tayland’a giriş yapılamayacak, sadece bir defaya müsaade edilecek. Ülkeye havayolu ile girişlere ise bir sınırlama getirilmedi. Sınır komşusu ülkelerden birine geçip uçakla geri dönerseniz, yine 30 gün kalma hakkı alabilirsiniz.

Tayland’ın sınır komşularından birisine giderek ücretli turist vizesi de alabilirsiniz. Malezya Penang’daki ve Kamboçya Phnom Penh’deki Tayland elçiliklerinden tek girişli turist vizesi almak mümkün. Malezya’ya gitmek için vize gerekmiyor, Kamboçya vizesi ise sınırda alınabiliyor. Laos Vientiane’deki elçilikten 2 girişli vize de alınabiliyor, ancak bu ülke uzun zamandır Türklere vize konusunda problem çıkartıyor. Bu yüzden, gitmeden önce Laos vizesi hakkındaki son gelişmeleri takip etmekte fayda var.

Ayrıca, 30 günlük sürenizin bitiminde Tayland’daki bir göçmen bürosuna giderek bu süreyi 1900 baht karşılğında 7 gün daha uzatmak mümkün.

Son sorunuza gelince, tek girişli vize alacaksanız dönüş bileti genelde sorulmuyor.

Vize konusunda daha ayrıntılı bilgiler için Tayland vizesi konusunu okumanızı da tavsiye ederim.

İyi günler