Yanıtla: Tayland turist vizesi almak için en iyi ülke

Tayland Gezi Rehberi Forumlar Tayland Forumu Tayland turist vizesi almak için en iyi ülke Yanıtla: Tayland turist vizesi almak için en iyi ülke

#24083

Merhaba,

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

Sorunuza gelince, Laos’ta Vientiane ve Savannakhet’te bulunan elçiliklerden 1 veya 2 girişli turist vizesi alınabiliyor. Ancak Laos’un Türkler açısından dezavantajı var, vize konusunda bizlere zorluk çıkartıyorlar. Bangkok’taki Laos elçiliğinden vize almak isterseniz uçak bileti, kredi kartı ve sabıka kaydı isteyebiliyorlar. Khon Kaen’de bulunan Laos konsolosluğundan ise çok daha rahat bir şekilde vize alınabildiği duyumları var.

Kamboçya’da Phnom Penh’deki elçilikten ve Malezya’da Penang’daki konsolosluktan ise sadece tek girişli vize alınabiliyor. Kuala Lumpur elçiliği ise oldukça problemli, şu an hiç kimseye turist vizesi vermedikleri duyumları geliyor. Türklere Malezya için vize gerekmiyor, Kamboçya vizesi ise sınırdan veya havaalanından alınabiliyor.

Ayrıca, Penang’dan vize alıp karayoluyla Tayland’a giriş yapmak isterseniz Sadao sınır kapısının sorunlu olduğunu da hatırlatayım. Eğer yanınızda 20,000 baht nakit yoksa görevliler rüşvet isteyebiliyorlar.

İyi günler

Paylaş

Yazar

Scroll Up