Bu başlık için cevap: Phuket'te Motor Kiralamak

Tayland Gezi Rehberi Forumlar Tayland Forumu Phuket'te Motor Kiralamak Bu başlık için cevap: Phuket'te Motor Kiralamak

#20502

Merhabalar,

Maalesef pasaport konusunda yapılabilecek fazla bir şey yok, Tayland’ın hemen her yerinde motosiklet kiralarken pasaportunuzu istiyorlar. Bazı yerler pasaport yerine bir miktar depozitoyu da kabul ediyor.

Bahsettiğiniz çizik durumunda bile yüksek para alınması durumu belli başlı yerler için geçerli. Genelde asıl işi motosiklet kiralamak olmayan yerler bu tür dolandırıcılıkları yapıyorlar. Önüne 2-3 motor koymuş bakkal, seyahat acentesi gibi yerlerden motosiklet kiralamamakta fayda var.

İşi sadece motosiklet kiralamak olan, güvenilir, tercihen de batılılar tarafından işletilen bir yerden motosiklet kiralarsanız muhtemelen problem yaşanmayacaktır. Ayrıca her ihtimale karşı kiralarken motorun yüzeyinin resimlerini çekin ve herhangi bir hasara karşı görevliyle birlikte iyice kontrol edin.

Ben 3 yıl kadar önce Kata plajında pasaportumu bırakarak motosiklet kiralamıştım ve herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Ancak nereden kiraladığımı hatırlamıyorum.

Şimdi ufak bir arama yaptım ve şu adresteki firmanın güvenilir olduğu söylenmiş. 3000 baht depozito istiyorlar, pasaport istemiyorlar. Gerçi fiyatları günlük 300 baht, ama Patong’da kalıyorsanız belki deneyebilirsiniz.

İyi günler

Paylaş

Yazar

Scroll Up