Koh Phi Phi adalarında gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.


Dalış ve Şnorkel

koh-tao-dalis

koh-phi-phi-adalari-dalis-noktalari

Koh Phi Phi etrafındaki dalış bölgeleri Tayland’ın en iyilerinden olarak kabul ediliyor. Aralık-Mayıs arasındaki suyun berraklığının en iyi seviyede olduğu dönemde ister scuba dalışı yapabilir, isterseniz şnorkelle muhteşem su altını gözlemleyebilirsiniz.

Eğer dalış sertifikanız yoksa Koh Phi Phi Don’daki dalış merkezlerinde eğitim de alabilirsiniz. Adventure Club ve Blue View Divers adadaki önde gelen dalış merkezlerinden. 4 günlük PADI Open Water kursu ücreti yaklaşık 13,000 baht.

Koh Phi Phi Leh’in güney ucunda bulunan küçük Bida adalarının etrafı dalış ve şnorkel için son derece uygun. Burada zaman zaman balina köpekbalıklarına, dev manta vatozlarına ve mürenlere rastlamak da mümkün.

Koh Phi Phi Leh’in güneydoğusunda bulunan Hin Bida resifinde zararsız leopar köpekbalıklarına ve deniz kaplumbağalarına rastlamak mümkün.

Phuket ve Koh Phi Phi’nin ortasında bulunan Hin Musang ve Anemone resifi bölgesinde zararsız leopar köpekbalıkları, baraküdalar ve yumuşak mercanlar görmek mümkün. Ayrıca buranın yakınlarında King Cruiser isimli bir Tay feribotunun batığı bulunuyor. Dok Mai adası ise buranın yakınında bulunan başka bir kaliteli dalış noktası. Bölgeye hem Phuket’ten, hem de Koh Phi Phi Don’dan tekne turları ile ulaşmak mümkün.

Phi Phi adalarında çok sayıda şnorkel noktası da bulunuyor. Koh Phi Phi Don’daki Long Beach’te ve adaya 5 km uzaklığında bulunan Bambu adasında (Ko Mai Phai) kimi zaman zararsız leopar köpekbalıklarını görmek mümkün. Koh Phi Phi Leh adasına düzenlenen günübirlik turlarda da çeşitli şnorkel noktalarında duruluyor. Özel şnorkel turları ücretleri ise 600-2400 baht arasında değişiyor.

Tekne Turları

tayland-longtail-uzun-kuyruk-tekne

Hem longtail adı verilen yavaş teknelerle, hem de sürat motorlarıyla Phi Phi adaları ve etrafına çeşitli turlar düzenleniyor. Bunların en popüler olanı kuşkusuz Koh Phi Phi Leh adası turu. Bu turlarda genellikle The Beach filmi ile ünlü Maya plajı, Pileh lagünü, Viking mağarası, şnorkel noktaları geziliyor.

Yarım günlük longtail ile yapılan tur ücreti yaklaşık 800 baht, sürat teknesi ile yapılan tur ücreti ise 2400 baht civarında. Ayrıca özel şnorkel turları da düzenleniyor ve ücretleri ise 600-2400 baht arasında değişiyor.

Kano

tayland-kano

Bu güzel bölgeyi gezmenin en iyi yollarından biri de kano kiralamak. Kano ile kıyılardan dolaşarak kalker tepelerini ve mağaraları yakından görebilirsiniz.

Kaya Tırmanışı

tayland-krabi-tirmanisi

Koh Phi Phi adaları ve etrafında çeşitli kaya tırmanışı noktaları bulunuyor. Spider Monkey ve Climbing Shop önde gelen tırmanış firmalarından. Ton Sai Tower ve Hin Taak gibi noktalara yarım günlük tırmanış ücreti yaklaşık 1000 baht, tüm günlük ücret ise 1500-2000 baht civarında.

Masaj ve Spa

tay-masaji

Hemen hemen tüm Koh Phi Phi plajlarında Tay masajı yaptırmak mümkün. Adada bulunan çok sayıda lüks otelde ise oldukça kaliteli spa merkezleri bulunuyor.

Uçurumdan Atlayış

koh-phi-phi-adasi-ucurumdan-atlama

3-20m arası yüksekliklerden denize atlanılarak yapılan bu spor Koh Phi Phi’de giderek daha çok popüler olmaya başladı. Ancak bu tehlikeli sporun mutlaka Cat Climbing Shop gibi profesyonel bir ekip eşliğinde yapılması gerekiyor.

Yoga

tayland-yoga-kurslari

Koh Phi Phi’de Keirita’s Yoga gibi çeşitli yoga merkezleri de bulunuyor.