7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24082
  Levent

  Keremcan Bey,

  Öncelikle bu kadar faydalı bir site yaptığınız için teşekkür ederim. Şu an tek girişli turist vizesi ile Tayland’da kalıyorum. Yakında vizemin süresi bitecek ve yeni bir vize almak istiyorum. Bunu civardaki ülkelerden en kolay hangisinde halledebilirim?

  Şimdiden teşekkürler.

  #24083
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

  Sorunuza gelince, Laos’ta Vientiane ve Savannakhet’te bulunan elçiliklerden 1 veya 2 girişli turist vizesi alınabiliyor. Ancak Laos’un Türkler açısından dezavantajı var, vize konusunda bizlere zorluk çıkartıyorlar. Bangkok’taki Laos elçiliğinden vize almak isterseniz uçak bileti, kredi kartı ve sabıka kaydı isteyebiliyorlar. Khon Kaen’de bulunan Laos konsolosluğundan ise çok daha rahat bir şekilde vize alınabildiği duyumları var.

  Kamboçya’da Phnom Penh’deki elçilikten ve Malezya’da Penang’daki konsolosluktan ise sadece tek girişli vize alınabiliyor. Kuala Lumpur elçiliği ise oldukça problemli, şu an hiç kimseye turist vizesi vermedikleri duyumları geliyor. Türklere Malezya için vize gerekmiyor, Kamboçya vizesi ise sınırdan veya havaalanından alınabiliyor.

  Ayrıca, Penang’dan vize alıp karayoluyla Tayland’a giriş yapmak isterseniz Sadao sınır kapısının sorunlu olduğunu da hatırlatayım. Eğer yanınızda 20,000 baht nakit yoksa görevliler rüşvet isteyebiliyorlar.

  İyi günler

  #24090
  hakan kaplan

  evet ben khon kaen den 2 kere laos vizesi aldım , hiç bir şeye istemiyorlar , ikinci gidişimde , toplam 12 dk da vizeyi aldım.
  laosdaki tayland büyükelçiliğinden vize almak da kolay . ordada hiç bir şey istenmiyor , dışarda arzu halcılara 100 baht formu doldurun ve kopileri çektirin yeter.
  duble girişli vize ile akıllı davranırsanız 6 ay kalabilirsiniz , ki ben öyle yaptım.

  #24091
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Hakan Bey,

  Khon Kaen Laos konsolosluğundan rahat bir şekilde vize alınabildiğini teyit ettiğiniz ve verdiğiniz diğer bilgiler için çok teşekkürler.

  İyi günler

  #24093
  Levent

  Keremcan Bey detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an Ko Samui’de olduğum için sanırım Penang’a gitmek benim için daha kolay olacak. Zaten tek giriş vize almam yeterli. Şunu soracaktım Penang’daki konsolosluğa gitmek kolay mı acaba nasıl gidebilirim? Tekrar teşekkürler.

  #24101
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Penang’ın merkezi George Town çok büyük değil ve bu yüzden konsolosluğa gitmek kolay sayılır. Direkt taksi ile gidebileceğiniz gibi, acente vize servislerini de kullanabilirsiniz. Genellikle sırt çantalı gezginlerin kaldığı Chulia Street bölgesindeki acenteler 40 ringgit civarı bir ücret karşılığında pasaportunuzu ve belgelerinizi sabah konsolosluğa teslim ediyorlar ve ertesi gün öğleden sonra pasaportunuzu geri veriyorlar.

  Daha da ucuz bir yöntem ise halk otobüsü. Chulia Street üzerinden veya KOMTAR binasındaki terminalden 101 nolu otobüse binebilirsiniz. Jalan Cantonment caddesi başında indikten sonra, yaklaşık 1.5 km uzaklıktaki konsolosluğa bu cadde üzerinden yürümek mümkün.

  Vize başvurusu sabah 9.00-11.30 saatleri arasında yapılabiliyor. Gerekli belgeler 2 vesikalık fotoğraf, pasaport fotokopisi, pasaport aslı, vize başvuru formu ve 150 ringgit vize ücreti. Pasaportunuzu ertesi gün öğlen 14.00-16.00 saatleri arasında geri alabilirsiniz..

  İyi günler

  #24129
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Hakan Beyin söylediği gibi, ben de Khon Kaen Laos konsolosluğundan rahat bir şekilde Laos vizesi almış bulunuyorum. Ardındansa Laos’taki Savannakhet’e gittim ve buradan 2 girişli Tayland turist vizesini rahat bir şekilde aldım.

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.