#20541
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Açıkçası buna cevap vermek biraz zor, Tayland’da tatil için çok sayıda seçenek var.

  Eğer tekne turlarına çıkarak etraftaki doğa harikalarını görmek isterseniz, Phuket’in bulunduğu Andaman denizi bölgesini tercih edebilirsiniz. Phuket genelde hareketli bir yer, ancak havaalanına yakın bazı plajlar oldukça boş & sakinler. Burada kalarak hem adayı gezebilirsiniz, hem de civardaki Koh Phi Phi, Phang Nga Milli Parkı, Mercan adası gibi yerleri tekne ile gezebilirsiniz.

  Bu doğa harikalarına yakın olan kalınabilecek başka bir seçenek Koh Yao Noi adası. Burası Koh Phi Phi & Phang Nga’ya çok yakın, ancak oldukça sakin bir ada. Veya, Phi Phi adasındaki sadece tekne ile ulaşılabilen plajlarda da kalabilirsiniz. Yine Andaman’daki bir diğer sakin seçenek Koh Lanta adası. Burada da hem adayı gezebilir, hem de 4 adalar ve Koh Phi Phi tekne turlarına katılabilisiniz.

  Samui’nin bulunduğu Tayland körfezinde ise bu kadar fazla tekne ile gezi seçeneği yok, sadece Ang Thong Milli Parkı var. Samui fazla sakin bir ada değil, sadece kuzeybatıdaki bazı plajlar sakin. Samui’nin komşusu Koh Phangan’ı da tercih edebilirsiniz, burada çok sayıda sakin plaj bulunuyor. Her iki adayı da turlarla veya motosiklet/araba kiralayarak gezebilirsiniz.

  Daha fazla fikir vermesi için Güney Tayland rotası sayfasına bakabilirsiniz.

  İyi günler