#20934
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Erkan Bey merhabalar,

  Öncelikle diğer bir konuya yazdığınız övgü dolu sözleriniz için çok teşekkür ederim.

  Sorunuza gelince, açıkçası bahsettiğiniz iki bölge de Bangkok şehir merkezinin dışında olduğu için çok fazla bilgim yok. Ancak Google Maps’te bir harita yaptım, otel ve Samut Prakan arası yaklaşık 10-15 km olarak gözüküyor. Eğer ara sıra şehir merkezine de gitmeyi düşünüyorsanz, belki Havaray hattına (haritada yeşil çizgi) daha yakın bir otel seçebilirsiniz. Böylece kolaylıkla şehir merkezine gidip gelebilirsiniz. Kalmayı düşündüğünüz Bang Na (Srinakarin) bölgesindeki diğer oteller için şu sayfaya bakabilirsiniz. Mesela buradaki The Tepp Serviced Apartment’ın Havaraya 5 dakika sürüş mesafesinde olduğu söyleniyor, odanın gecesi de 68$ olarak gözüküyor.

  Havaalanı transferi için 33$ normal sayılır, mesela benzer bir hizmet veren Oriental Escape’in ücreti 28$ civarında. Havaalanı limuzin servisi ücretlerini ise bu sayfada görebilirsiniz, ücret araç tipine göre muhtemelen 18-40$ arasında olacaktır. Taksi ile ise sanırım 12-15$ civarına gidebilirsiniz.

  Dolar da Euro da getirebilirsiniz, ya da isterseniz ATM’lerden bankamatik kartınızla para çekebilirsiniz. Döviz bozdurmak için bulunduğunuz bölgede Super Rich döviz bürosu varsa onu tercih edebilirsiniz, yoksa bankaların veya döviz bürolarının oranlarına bakıp karar verebilirsiniz.

  Telefon ile ilgili bilgiler için Tayland telefon sayfasına bakabilirsiniz.

  İyi günler