#21004
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhabalar,

Teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

Sorunuza gelince, bütçenizi bilmiyorum ancak Bangkok şehir merkezinde aylığı 6000-7000 baht’tan başlayan fiyatlarla eşyalı oda veya daire kiralamak mümkün. Bu tip yerlerde genelde TV, buzdolabı, mikrodalga, internet vb. fiyata dahil oluyor. Ayrıca kimi yerlerde yüzme havuzu ve fitness salonu da oluyor.

Daha ucuza, 5000 baht gibi fiyatlardan başlayan yerler bulmak da mümkün. Ancak bu tip yerler genelde eski oluyor ve TV/buzdolabı gibi eşyalar bulunmuyor. Ayrıca genelde havaray/metro gibi toplu ulaşım imkanlarına uzak oluyorlar. Bangkok şehir merkezine uzak mesafelerde muhtemelen daha da ucuza yerler bulunabilir.

Şehir merkezi düşündüğünüzü söylemişsiniz, özellikle Sukhumvit caddesinde bulunan On Nut ve Phra Khanong havaray istasyonları civarında yabancılara yönelik çok sayıda kiralık oda bulunuyor. Bu bölge gece hayatı bakımından oldukça renkli olan Thong Lo/Ekkamai’ye de oldukça yakın. Siam gibi haha merkezi yerlere ise havaray ile 10-15 dakikada ulaşmak mümkün.

Odaların fiyatları genelde 7000-8000 baht civarında, ancak en az 6 aylığına kadar kiralarsanz 6000 baht’a kadar düşüyor. Mesela bu bölgede bulunan Golden On Nut‘un fiyatlarına baktığım zaman oda kirasının aylık 8800 baht, 6 aylık kontrat yapıldığında ise 6300 baht olduğunu görüyorum. TV & buzdolabı kirası aylık 600 baht, internet ise 500 baht. Ayrıca depozito da alınıyor.

Yukarıda verdiğim linkte diğer daire tipleri hakkındaki bilgileri de görebilirsiniz, sanırım bu size bir fikir verir.

İyi günler