#21007
hakan

merhaba mehmet bey,

Tayland krallıgında iş kurmak istiyorsanız ilk olarak şirket kurmanız gerekmektedir. tayland krallıgında şirket kurabilmek için 2 tane tayland vatandaşo ortaga ihtiyacınız vardır. şirketin %51lik hissesi tayland * %49 hisse size ait oluyor… Burada şirketi kendi basına kurmak cok mesakkatli bir iş ki thai dilide bilmiyorsanız o nedenle . en mantıklısı ılk olarak bir tane avukatla anlasmanız o sizin icin bütün işlemleri yaparak size şirketi kurulu bi şekilde verecektir.

Düğer bir şirket türü ise ihracat şirketidir ki sadece tayland da üretilen malların ihracatını gercekleştirirsiniz, boyle bir şirket kurmanız dahilinde şirketin %100 lük hissesi size ait olmaktadır. ama ithalat yapamazsınız.

Kambocya da çok kez bulundum size yasam tarzı ve hayat olarak tayland dan daha ucuz gelebilir hatta daha basit şirket kurabilir ve yatırım yapabilirsiniz ama kambocya laos myanmar gibi ülkeler benim gittigimde edindigim izlenimlere gore, tayland a gore daha guvensiz yerlerdir. basitleştirmek gerekirse herhangi bir sorunda hakkınızı savunamazsınız devlete karsı.

iyi gunler dilerim