#21009
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

    Merhabalar,

    Şöyle söyleyeyim, aslında burada ana soru düzenlenen partilere yakın olmak istiyor musunuz, istemiyor musunuz. Adanın güneydoğu kısmı parti bölgesi. Zaten Haad Rin’de Full Moon Party düzenleniyor, Haad Rin’e yakın mesafedeki Baan Kai’de ise diğer partiler düzenleniyor. Bu partilere yakın olmak isteyen çoğunluğu genç kesim konaklamak için genelde bu bölgeyi tercih ediyor.

    Kuzeybatıdaki Sri Thanu bölgesi ise benim gibi partilerle işi olmayıp huzur arayanlar, daha büyük yaştakiler, aileler ve yoga meraklıları tarafından tercih ediliyor. Bu bölgenin denizi Baan Kai’ye oranla daha iyi.

    Her iki bölgeden de ada merkezi Thong Sala hemen hemen eşit mesafede. Ancak Sri Thanu’dan Baan Kai veya Haad Rin’e gitmek bayağı bir mesafe. Yani öncelikle partilere ne kadar yakın olmak istiyorsunuz ona karar verin derim. Tabii kitleler de daha farklı, bir taraf daha genç ve eğlence düşkünü, bir taraf daha yaşlı veya daha spiritüel. Hangi kitleyle daha iyi anlaşacağınız da önemli. Mesela geçen sene bana danışan bir arkadaşıma durumu anlattım, kendisi Sri Thanu’da sıkılacağını düşündü ve Baan Kai’de bungalov kiraladı. O kadar memnun kaldı ki, tekrar dönmek için can atıyor.

    İyi günler