#21208
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhabalar,

Hakan bey yardımcı olmuş zaten, ben de şunu ekleyeyim. Günlük harcamalarınız aslında sizin harcama alışkanlıklarınıza bağlı, Tayland’da kimisi günde 20$’la bile tatil yapabiliyor, kimisi de 50$, 100$ veya daha fazla harcıyor. Örnek maliyetler için Tayland fiyatları sayfasına bakabilirsiniz.

Bir de, günlük harcamalarınız ve alışverişin dışında çeşitli gösteriler veya günübirlik turlar için ekstra para lazım olabilir. Mesela Phuket’ten genelde Phang Nga Körfezi ve Ko Phi Phi turlarına çıkılıyor ve tur ücretleri destinasyon başına 2000-3000 baht civarında. Akşamları ise Fantasea şovu veya travesti kabaresi gibi gösterilere gitmek 1000-2000 baht civarında ekstra para gerektirecektir. Koh Samui’den ise Ang Thong milli parkına günübirlik gidilebilir ve bunun ücreti de 2000-3000 baht civarında.

Çalınma veya kaybolma ihtimaline karşı, tüm tatilinize yetecek kadar parayı muhtemelen yanınızda taşımamakta fayda var. Hakan beyin de söylediği gibi, ihtiyacınız olduğunda zaten ATM’lerden bankamatik kartınızla para çekebilirsiniz. Ancak belirli bir miktar faiz alındığı için, sık sık küçük meblağlar çekmek yerine bir kaç seferde orta miktarlarda çekmek daha iyi olacaktır.

Şimdiden keyifli bir yolculuk dilerim.

İyi günler