#21663
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Son gelen bilgiler ışığında sanırım şunu söylemek mümkün: Eğer bu sıralar Tayland’ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, karar size kalmış. TC Bangkok Büyükelçiliği veya Dışişleri Bakanlığı henüz konuyla ilgili bir duyuru yapmadı. Avustralya hükumeti ve Kanada hükumeti seyahat uyarısı sitelerinde Tayland’a gidecek turistlerin “son derece dikkatli olmaları” isteniyor, ancak “seyahatlerini iptal etmeyi düşünmeleri” istenmiyor. Öte yandan ABD hükumeti, Singapur hükumeti ve Hong Kong hükumeti seyahat uyarısı sitelerinde turistlerin “seyahatlerini iptal etmeyi düşünmeleri” isteniyor.

Eğer Tayland’ın gece hayatı ile ilgilenmiyorsanız ve saat 22.00’dan sonra otelinizde kalmak sizi etkilemeyecekse, muhtemelen normal bir tatil geçirebilirsiniz. Eğer Tayland’a gece hayatı için gidiyorsanız, Bangkok, Phuket ve Pattaya’daki eğlence mekanlarının büyük bölümünün 22.00’dan sonra kapandığı, Ko samui gibi kimi adalarda ise hayatın olağan akışının devam ettiği haberleri geliyor.

Sokağa çıkma yasağının ne kadar süreceği bilinmiyor, ancak çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Yasak turizmi olumsuz etkileyeceği için muhtemelen yakında kaldırılacaktır.