#23199
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Sayın “Turk pasaportu maduru”,

  Kuala Lumpur’dan vize alamamanıza üzüldüm. Dediğiniz gibi bir de Penang’dan deneyin, ben daha önce oradan kolaylıkla almıştım. Ancak, tek girişli vize almayı düşünüyorsanız 2 veya 3 ay sonrasına Tayland çıkışlı bir uçak biletinizin olması da iyi olur. Bu belki turist olduğunuz ve Tayland’da kalıcı olmadığınız konusunda daha ikna edici olur.

  Bir de, Malezya’dan Tayland’a giriş yaparken problem yaşama ihtimaliniz var, buna karşı da hazırlıklı olun. Ben 2-3 sene önce Penang’dan vizemi alıp buradan bir minibüsle Tayland’a doğru yola çıkmıştım. Fakat Sadao sınır noktasında Türk pasaportum olduğunu görünce beni yüzlerce kişinin içinden ayırmışlardı ve de yanımda 20,000 baht para olması gerektiğini söylemişlerdi. Ben olmadığını söyleyince de “pasaportun arasına 500 baht koy” demişlerdi. Şimdi işler iyice sıkılaştı, ve Malezya sınırından sürekli bu tür haberler geliyor. O yüzden mümkünse yanınızda 20,000 baht nakit, Tayland çıkışlı uçak bileti ve Tayland’da otel rezervasyonu belgesi olsun.

  Tıpkı nickiniz gibi maalesef hepimiz Türk pasaportu mağduruyuz. Ben zamanında imkanım varken Britanya pasaportu almadığıma pişmanım. Avrupa’da zorluk yaşadığımız yetmezmiş gibi Asya’da da zorluk yaşıyoruz.

  Size iyi şanslar dilerim, söylediğiniz gibi gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.

  İyi günler