#23396
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Tayland genel olarak son derece güvenli bir ülke. Gitmeyi düşündüğünüz Ayutthaya ve Chiang Mai de son derece güvenli bölgeler, gönül rahatlığı ile tek başınıza gidebilirsiniz. Orta Tayland’da bir tek Pattaya’nın suç oranı diğer yerlere göre daha yüksek.

Ancak, çeşitli dolandırıcılıklar konusunda bilinçli olmanızda fayda var. Tayland’da dikkat edilecekler sayfasını okuyarak bu tür dolandırıcılıklar ve diğer tehlikeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gittiğiniz yerlerde silahlı soygun gibi hadiselerle karşılaşma şansınız çok düşük. Ancak dünyanın her yerinde olduğu gibi, kalabalık yerlerde yankesicilik yapılması veya otel odanızdan bir şeyler çalınması gibi tehlikeler var. Bu tip durumlara karşı hazırlıklı olmanız yerinde olur. Mesela, Chiang Mai gece pazarı gibi kalabalık yerlerde fotoğraf makinenizin veya cüzdanınızın çalınması ihtimaline karşı tedbirli olun, mümkünse para kemeri taşıyın.

Bir de, Chiang Mai darbe karşıtı kırmızı gömleklilerin ağırlıkta olduğu bir şehir. Darbeden sonra protesto gösterileri sayısı oldukça azaldı, yine de böyle bir gösteri görürseniz oradan uzaklaşın.

İyi günler