#23427
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Öncelikle övgü dolu sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

Sorunuza gelince, açıkçası turistlerin büyük bölümü konaklamak için Phuket etrafındaki plajları tercih ediyorlar. Ben Phuket Town’da uzun süre önce kalmıştım, ancak kasaba içinde çok yoğun bir trafik yoktu diye hatırlıyorum. Plajlar arasındaki yollarda ise oldukça yoğun bir trafik var.

Phuket Town’da gündüzleri gezilebilecek çeşitli koloni dönemi tarzı binalar ve Çin tapınakları bulunuyor. Akşamları ise gidilebilecek çeşitli barlar, cafeler ve restoranlar var. Phuket Town’dan ada etrafındaki çeşitli gezilecek yerlere gitmek de mümkün. Ve evet, söylediğiniz gibi Phi Phi’ye giden feribotların kalktığı Rassada rıhtımına da yakın. Ayrıca, plajlara da dolmuşlarla 30 dakika-1 saat arasındaki sürelerde ulaşmak mümkün.

Açıkçası, size kesin olarak Phuket Town’da kalın veya kalmayın diyemiyorum. Eğer plajlara uzak olmak sizi etkilemeyecekse ve sıkılmayız diyorsanız, tabii ki kalabilirsiniz. Phuket Town’ın plajlar kadar aşırı turistik olmaması ve otel/restoran fiyatlarının daha düşük olması tabii ki bir avantaj. Ancak plaj bölgelerinde çok daha fazla ve değişik çeşitlilikte restoran, bar, cafe, otel bulunuyor. Ayrıca denize yakın olmak da tabii ki bir avantaj.

Söylediğim üzere kesin bir şey söyleyemiyorum, bu konuda karar size kalmış. Her halükarda keyifli bir tatil geçirmenizi dilerim.

İyi günler