#24206
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

Koh Samui ulaşım sayfasında da görebileceğiniz gibi, Samui havaalanı özel olduğu için sadece Thai Airways ve Bangkok Airways tarafından kullanılıyor. Bu havayollarının ücretleri de normalin biraz üzerinde. Mesela, Eylül ayı için Skyscanner’a baktığım zaman, en ucuz tek yön uçuş 267 tl olarak gözüküyor.

Daha ucuz bir alternatif ise, öncelikle anakarada bulunan Surat Thani’ye geçmek ve buradan Bangkok’a uçmak. Mesela Air Asia’nın feribot+otobüs+uçak kombine seferleri var. Feribotla anakaraya ulaşmak yaklaşık 1 saat, havaalanına ulaşmak yaklaşık 1,5 saat ve Bangkok’a uçuş 1 saat sürüyor. Air Asia sitesine baktığım zaman, bu şekilde giderseniz Eylül ayı için en düşük ücret 32$, yani yaklaşık 88 tl olarak gözüküyor.

Otobüsle veya trenle de gitmek mümkün, ancak Surat Thani’den uçmak ile hemen hemen aynı ücrete gelir. O yüzden ben Surat Thani’den uçmanızı tavsiye ederim.

Bilet satın almak için Air Asia sitesine gidin, “Origin” olarak “Thailand (Island City Transfer)” altındaki “Samui (Lipa Noi Pier)”i seçin. “Destination” olarak da Bangkok’u seçin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi günler