#25162
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

Merhaba,

Phuket’ten Samui’ye en kolay ulaşım yolu uçak. Ancak bu rotada sadece Bangkok Airways uçtuğu için ücretler biraz pahalı. Mesela Ocak ayı için baktığımda en ucuz tek yön bilet ücreti 3000 baht civarında. Daha ucuz bir yöntem otobüs+feribot kombine seferleri. Mesela güvenilir firmalardan olan Lomprayah’ın böyle bir seferi var. Yolculuk toplam 6 saat kadar sürüyor ve ücret 1300 baht. Başka firmaların daha ucuza minibüs+feribot seferleri de var sanırım, acentelere sorabilirsiniz.

Rawai’den Phi Phi veya Phang Nga’ya direkt kalkış yok diye biliyorum. Buradan daha çok civardaki küçük adalara gitmek için longtail tekne kiralanıyor. Phi Phi adasına giden feribotlar Rassada rıhtımından kalkıyorlar. Bir acenteden bilet alırsanız, buna Rassada rıhtımına transferiniz de dahil olur.

Phuket’ten Koh Lipe’ye direkt olarak gitmek mümkün, ancak bu biraz uzun bir mesafe. Yol boyunca çeşitli adalarda duruluyor ve yolculuk toplamda 5-7 saat kadar sürüyor. Ücret ise 2000-3500 baht arasında. Bu feribotlar ve sürat tekneleri de Rassada rıhtımından kalkıyorlar.

İyi günler