#12654
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Siteyle ilgili her şeyi tek başıma yaptığım için eksiklikler olabiliyor, sizlerin de önerileri ile umarım daha iyi bir yere gelecektir.

  Sorunuza gelince, açıkçası bildiğim İngilizce okulları yok. Genelde yabancılar Tayland’da İngilizce eğitimi almıyorlar, daha çok Tay dili eğitimi alıyorlar. İngilizce kursları genellikle Taylara yönelik oluyor.

  Bu yüzden yabancılara yönelik çok sayıda Tay dili kursu var. Bu kurslar vize işlemleri için de yardımcı oluyorlar. Bu tip bir okula kayıt olduğunuz zaman 1 senelik ED tipi öğrenci vizesi alabiliyorsunuz. Ancak her 90 günde bir Göçmen Ofisine giderek adresinizi teyit etmeniz gerekiyor. Chiang Mai’deki en popüler Tay dili eğitimi veren kurumlar AUA ve YMCA.

  Ayrıca eğer yaşınız 50’nin üzerinde ise emeklilik vizesi alarak Tayland’da kalmanız da mümkün. Ancak bunun için gelirinizi belgelemek de gerekiyor.

  Tayland’da banka hesabı açtırabilirsiniz, zor bir işlem değil. Ancak kredi kartı almak için bildiğim kadarıyla çalışma izninizin olması gerekiyor.

  Sağlık hizmetlerinden devlet veya özel hastanelerinde rahatlıkla ve uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

  Motosiklet kullanmak için teknik olarak motosiklet ehliyeti& uluslararası sürücü belgesi gerekiyor, fakat pek kimseye sorulmuyor. Ben 2005’den beri Tayland’a gidip geliyorum & her seferinde motosiklet kiralıyorum, ancak şimdiye kadar hiç ehliyet soran olmadı. Gene de bir kaza durumu olursa riske atmamak için bir uluslararası sürücü ehliyeti almayı düşünebilirsiniz.

  İyi günler