PAZARLAR

Gece Pazarı (Night Bazaar)

chiang-mai-gece-pazari

Geçmişte Yünnan ticaret kervanlarının durakladığı gece pazarı, günümüzde oldukça renkli bir ortama dönüşmüş durumda. Gece pazarı binası ve etrafında yüzlerce dükkân ve tezgâh bulunuyor. Açık hava pazarında genelde turistik eşyalar, binada ise antikalar satılıyor. Buraya, eski şehir hendeğinin doğusundaki Loi Kroh caddesini takip ederek ulaşılabiliyor.

Cumartesi Yürüyüş Sokağı (Saturday Walking Street)

chiang-mai-cumartesi-gece-pazari

Bu pazar, eski şehir hendeğinin güneyindeki Wualai caddesinde cumartesi günleri 16.00-24.00 saatleri arasında kuruluyor. Pazarda genelde el işi ahşap oymalar ve giyecekler satılıyor.

Pazar Yürüyüş Sokağı (Sunday Walking Street)

chiang-mai-yuruyus-sokagi

Bu pazar, eski şehir içindeki Ratchadamnoen caddesinde pazar günleri 16.00-24.00 saatleri arasında kuruluyor. Bu pazarda da cumartesi Yürüyüş Sokağı’na benzer ürünler satılıyor.

Warorot Pazarı (Talat Warorot)

chiang-mai-warorot-pazari

Eski şehrin doğu kapısından Mae Ping nehrine giden yol üzerinde bulunan Talat Wararot, şehirdeki en eski pazar. İki yüksek katlı binayı ve çevresini kapsayan Pazar 06.00-17.00 saatleri arasında açık oluyor.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Central Airport Plaza

chiang-mai-central-airport-plaza-avm

Bu büyük alışveriş merkezi havaalanı yakınlarında bulunuyor. AVM’de dükkânların yanı sıra bir yemek alanı ve sinema da var.

Kad Suan Keaw

chiang-mai-kad-suan-kaew-avm

Huay Kaew ve Bunreuangri caddelerinin köşesinde bulunan bu AVM’de çeşitli dükkânlar ve restoranlar yer alıyor.

Maya

chiang-mai-maya-avm

Chiang Mai’nin en yeni AVM’lerinden olan Maya aynı zamanda en görkemlisi. Bu altı katlı AVM’de her türlü ürünün satıldığı yüzlerce dükkân bulunuyor. Maya’nın dördüncü katında ise her türlü dünya mutfağının bulunduğu restoranlar mevcut. Beşinci katta ise bir sinema bulunuyor. Maya, Nimmanhaemin bölgesindeki Huay Kaew caddesinde yer alıyor.