Kuzey Tayland’ın en büyük şehri olan Chiang Mai, Bangkok’un 700km kuzeybatısında bulunuyor. Antik Lanna Krallığının eski başkenti olan şehir oldukça görkemli bir geçmişe sahip. Bu geçmişin izlerini taşıyan şehirde 300’den fazla tapınak bulunuyor. Doi Suthep dağının tepesinde bulunan Wat Phrathat muhtemelen şehrin en meşhur tapınağı.

Duvarlar ve kanallar ile çevrili olan orijinal eski şehirin içinde ve dışında oldukça yoğun bir yapılaşma var. Günümüzde Chiang Mai hem geçmişin izlerini yoğun bir şekilde görebileceğiniz, hem de modern bir dünya şehrinde olduğunuzu hissedebileceğiniz bir yer.

Ünlü Loy Krathong festivalinin Tayland’da en görkemli şekilde kutlandığı yerlerden birisi de Chiang Mai. Festival esnasında binlerce dilek feneri aynı anda gökyüzüne bırakılıyor.

Chiang Mai’nin etrafındaki bölgeler ise özellikle ünlü dağ kabilesi yürüyüşleri ile meşhur. Bu bölgelerde yaşayan Karen, Akha, Lahu gibi kabilelerin geleneksel kültürünü ve yaşadıkları doğayı tanıtmayı amaçlayan birçok değişik tur organize ediliyor.