Phang Nga bölgesinin en önemli atraksiyonu kuşkusuz ünlü James Bond adasına da ev sahipliği yapan Phang Nga Milli Parkı.

phang-nga-korfezi-milli-parki-haritasi


Phang Nga Milli Parkı

james-bond-adasi

Phang Nga milli parkı James Bond adası olarak da bilinen kayası ile meşhur olmuş bir bölge. Burada denizden yükselen yüzlerce kalker tepesi var. Bölgeyi gezmenin en iyi yolu Phang Nga kasabasından veya Phuket’ten günübirlik turlara katılmak.

Phang Nga kasabasından bu tura katılacaksanız, burada tur düzenleyen başlıca isimler olan Sayan ve Kean Phang otobüs terminalinde konuşlanmış durumdalar. Sayan bu turların orjinal düzenleyicisi ve de güvenilir bir isim. Kean ise Sayan’ı tamamen taklit eden, muhtemelen otobüsten indiğinizde sizi karşılayacak olan isim.

Tur yapılması için minimum iki kişi gerekiyor ve bazen turist sayısı çok az olduğu için kimi turlar yapılamayabiliyor. Üç adet tur var, tüm günlük tur (800B), yarım günlük tur (500B) ve yarım günlük tur+bir gece köyde konaklama (800B). Turist sayısı son derece az olduğu için fiyatlarda pazarlık mümkün.

Turlardaki klasik rota şöyle: Limana ulaştıktan sonra longtail tekne ile mangrov ormanın ortasındaki kanallardan geçerek açık denize ulaşılıyor, buradaki kalker tepelerinin arasından geçilerek ünlü James Bond kayasına gidiliyor, çeşitli mağaralar ve platform üzerine kurulu son derece turistik bir Müslüman balıkçı kasabası geziliyor.

Müslüman Köyü (Koh Panyi)

phang-nga-korfezi-balikci-koyu

Tahta platformlar üzerine kurulu bu Müslüman balıkçı köyü hemen her turun güzergahında bulunuyor. Bu köyde çok sayıda turistik dükkan bulunuyor.

Koh Panak

phang-nha-korfezi-koh-panak