#22873
Keremcan Büyüktaşkın
Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Oldukça uzun bir süreniz olduğu için, sanırım rotalar bölümünde yer alan Güney Tayland, Kuzey Tayland ve Doğu Tayland rotalarını birleştirebilirsiniz. Bu rotaları incelemenizi ve buralardan size uygun yerleri seçmenizi tavsiye ederim.

  Mesela, Bangkok’tan güney rotasına başlarsınız, Malezya sınırına yaklaşınca Chiang Rai veya Chiang Mai’ye uçarsınız. Buradan kuzey rotasına başlarsınız ve Bangkok’a doğru inersiniz. Bangkok’a döndüğünüzde ise doğu rotasına başlarsınız. Koh Chang veya Khao Yai Milli Parkı üzerinden Kamboçya’ya geçebilirsiniz ve gezinize bu ülkede devam edersiniz.

  Sürenizin 2 ay olduğunu, hatta daha da uzatabileceğinizi söylemişsiniz. Belki tam bir Hindiçin turu da yapabilirsiniz. Çoğu insan Tayland, Kamboçya, Vietnam, Laos, yeniden Tayland şeklinde bir döngü yapıyor. Gerçi Laos ve Vietnam Türklere vize konusunda bir süredir zorluk çıkartıyordu, ama bu değişmiş olabilir.

  Maliyetler konusunda Tayland fiyatları sayfasına, gideceğiniz dönemi belirlemek içinse Tayland hava durumu sayfasına bakmanızı tavsiye ederim.

  Size bakmanızı önerdiğim sayfaları inceledikten sonra, başka sorularınız olursa da yardımcı olmaya çalışırım.

  İyi günler