Bangkok’ta gününüzü eğlenceli veya adrenalin yüklü geçirmenizi sağlayacak çeşitli aktiviteler gerçekleştirme imkanı bulunuyor.


Masaj

tay-masaji

Bangkok’un hemen her köşesinde geleneksel Tay masajı yapılan salonlar bulmak mümkün. Hatta Khao San Road gibi turistik bölgelerde açık hava masajcılarına da sıkça rastlanıyor, ancak bu tür küçük işletmelerdeki masörlerin kalitesi farklılık gösteriyor.

Biraz daha profesyonel bir masör tercih ediyorsanız Bangkok’ta kaliteli ve uygun fiyatlı masaj merkezleri bulmak mümkün. Sukhumvit bölgesinde kalanlar için en iyi seçeneklerden bazıları Health Land, Asia Herb Association, Bann Phuan, Pimmalai, Divana masaj salonları.

Silom civarında konaklayanlar içinse Ruen Nuad & Nicolie gibi seçenekler bulunuyor.

Banglamphu bölgesinde bulunan ve geleneksel Tay masajının doğduğu yer olarak kabul edilen Wat Pho tapınağında kendinizi yetenekli masörlere emanet edebileceğiniz gibi masaj eğitimi almak da mümkün. Khao San Road civarında kalanların tercih edebilecekleri diğer seçenekler ise Pian’s Massage CenterKinnaree Spa.

Küçük yerlerde Tay masajı ücretleri genelde saati 200-250 baht civarında. Daha profesyonel olan masaj merkezlerinde ise saati 400-700 baht civarında. Ayak masajı ve yağ masajı ücretleri ise 50-100 baht kadar daha pahalı oluyor. Ultra lüks masaj ve spa merkezlerinde ise masaj ücretlerinin saati 2000 baht’ı bulduğu bile oluyor.

Spa

bangkok-spa

Bangkok’un aktif yaşamından yorulduğunuz zaman lüks otellerde bulunan spalarda rahatlayabilir ve negatif enerjinizi atabilirsiniz.

Ünlü Oriental Hotel’de bulunan Oriental Spa sadece Bangkok’un değil, dünyanın en iyi spalarından birisi olarak kabul ediliyor. Burada 2900 baht’tan başlayan fiyatlarla spa pakedi hizmetleri satın alabilirsiniz. Siam Square bölgesinde bulunan Thann Sanctuary diğer 1400 bahta’tan başlayan fiyatlarla spa hizmeti sunuyor. Mandara Spa, Banyan Tree Spa, Kinnaree Spa diğer kaliteli spa merkezlerinden.

Yoga

tayland-yoga-kurslari

Yoga Elements Studio ve Absolute Yoga Bangkok’ta yoga seanslarına katılabileceğiniz önde gelen yerlerden.

Bisiklet Turları

bangkok-bisiklet-turlari

Yoğun bir trafiğe sahip olan Bangkok bisiklete binmek için çok uygun olmasa da, özellikle yapılaşmanın fazla olmadığı bölgelere çeşitli bisiklet turları düzenleniyor.

Bu turları organize eden firmalardan bazıları Grasshopper AdventuresABC Amazing Bangkok CyclistsBangkok Bike Rides.

Golf

phuket-adasi-golfculuk

Bangkok ve civarında 40’dan fazla golf sahası bulunuyor. Bangkok’un önde gelen golf kulüplerinden bazıları Alpine Golf ve  Sports Club, Thai Country Club, Lam Luk Ka Country Club ve Subhapreuk Golf Club.

Balıkçılık

tayland-balikcilik