Kiteboarding

tayland-kiteboarding-wakeboarding

Hua Hin, oldukça yoğun rüzgâr alması sebebiyle Tayland’da rüzgâr sörfü öğrenmek için en uygun yer olma özelliğine sahip. Tayland’ın pek çok yerinde bulunan Kiteboarding Asia’nın burada da bir şubesi bulunuyor. Yeni başlayanlar için 3 günlük kurs ücreti 11,000฿ civarında. Ayrıca, sadece malzeme kiralamak da mümkün.

Milli Park Gezileri

tayland-gibon-maymunu

Hua Hin’e yaklaşık 60km uzaklıkta bulunan Khao Sam Roi Yot ve Kaeng Krachan milli parklarına çeşitli günübirlik turlar düzenleniyor.

11 katlı Palau şelalesi Hua Hin’in 60km batısında, Kaeng Krachan Milli parkı kapsamında bulunuyor. 200฿ tutarında bir giriş ücreti olan şelaleye Hua Hin’den düzenlenen turlarla veya bireysel olarak ulaşılabiliyor.

Hua Hin’e 60km uzaklıkta bulunan Sai Ram Yot milli parkında kalker tepeleri, mangrov ormanları, mağaralar ve plajlar bulunuyor. 200฿ tutarında bir giriş ücreti olan milli parka Hua Hin’den düzenlenen turlarla veya bireysel olarak ulaşılabiliyor.

Golf

pattaya-golfculuk

Şehirde yarım düzineden fazla golf sahası bulunuyor.

Masaj ve Spa

tay-masaji

Hua Hin’de çok sayıda masaj salonu ve lüks spa merkezi bulunuyor. Chiva-Som International Health Resort dünya çapında meşhur bir sağlıklı yaşam merkezi.

Hua Hin Caz Festivali

hua-hin-caz-festivali

Şimdiki Tayland kralı olan IV. Rama’nın caz müzik merakı onuruna düzenlenen Hua Hin Caz Festivali genellikle Haziran ayında gerçekleştiriliyor.