Kanchanaburi kasabası dışındaki gezilecek yerlerin en ünlüsü kuşkusuz Erawan şelaleleri.

kanchanaburi-turlari-haritasi


1. Wat Tham Sua ve Wat Tham Khao Noi Tapınakları

kanchanaburi-wat-tham-seua-wat-tham-tapinaklari

Bu tapınaklar Kanchanaburi kasabasına 14km uzaklıktaki bir tepenin üzerinde bulunuyorlar. Wat Tham Khao Noi tapınağı Çin stili bir pagoda olarak inşa edilmiş. Kaplan mağarası tapınağı olarak da bilinen Wat Tham Seua kompleksi ise chedi stilinde inşa edilmiş çeşitli kulelerden ve 18m yüksekliğindeki bir Buda heykelinden oluşuyor.

2. Wat Ban Tham Tapınağı

kanchanaburi-wat-bahn-tham-tapinagi

Prasat Muang Sing Tarihi Parkı

kanchanaburi-prasat-muang-sing-tapinagi

Eğer Kamboçya’daki ünlü Angkor tarihi şehrini merak ediyorsanız, fakat buraya gidecek vaktiniz yoksa fikir edinmek için Prasat Muang Sing tarihi parkını ziyaret edebilirsiniz. Tayland’ın bulundğu bölge geçmişte Khmer İmparatorluğu kontrolünde olduğu için ülkenin birçok yerinde irili ufaklı Khmer tapınakları bulunuyor.

4. Erawan Milli Parkı (Erawan National Park)

kanchanaburi-erawan-selalesi

7 katlı muazzam güzellikteki şelalesi ile meşhur olan bu park, eğer Kanchanaburi’ye yolunuz düştüyse mutlaka görmeniz gereken bir doğa şaheseri. 7 katın tümüne yaklaşık 1 saatlik bir zamanda tırmanmak mümkün. Fakat en güzel şelaleler alt katlarda yer alıyorlar, dolayısıyla tüm katlara tırmanmak şart değil. En tepeye ulaştığınızda ise güzel bir sürpriz olarak sizleri bir maymun kolonisi karşılıyor.

Şelalenin oluşturduğu havuzların büyük bir kısmında yüzülebiliyor, özellikle 3. katmandaki havuz muhtemelen yüzmek için en iyisi. Taylar arasında da oldukça popüler olan bu park normal Tay yaşamını görmek açısından da büyük bir fırsat.

Giriş Ücreti:
Çalışma Saatleri:
Ulaşım: Kanchanaburi terminalinden veya ana cadde üzerinden geçerken durdurarak binebileceğiniz otobüsler ile veya düzenlenen turlarla.

5. Sai Yok Milli Parkı (Sai Yok National Park)

kanchanaburi-sai-yok-milli-parki

6. Cehennem Ateşi Geçidi Anıtı (Hellfire Pass Memorial)

kanchanaburi-cehennem-atesi-gecidi-aniti