Uçak

tayland-havayollari

Bangkok’tan adalara ulaşmak için öncelikle Ranong’a gitmek gerekiyor. Happy Air, Nok Air ve Ranong Air havayolları haftanın belirli günlerinde Bangkok’tan Ranong’a uçuyorlar.

Otobüs

tayland-otobusu

Güney Otobüs Terminali Sai Tai Mai’den kalkan otobüsler ile Ranong’a ulaşmak mümkün. Yolculuk yaklaşık 10 saat sürüyor ve ücretler 250-700 baht arasında değişiyor.

Ayrıca Phuket, Surat Thani ve Krabi gibi destinasyonlardan Ranong’a otobüsle ulaşmak mümkün.

Tekne

tayland-feribotlari

Ko Phayam ve Ko Chang adalarına giden tekneler Ranong’daki Saphan Pla rıhtımından hareket ediyorlar. Buraya Ranong şehir merkezinden kalkan songthaew dolmuşlarla ulaşmak mümkün. Adalara hem normal teknelerle, hem de sürat tekneleriyle ulaşılabiliyor. Ayrıca adalar arasında tekne servisi de bulunuyor.

Koh Chang’’a normal tekne ile ulaşmak yaklaşık 1,5 saat sürüyor ve ücret 150 baht civarında. Sürat teknesi ile ulaşmak ise yaklaşık yarım saat sürüyor ve ücret 350 baht civarında.

Koh Phayam’a normal tekne ile ulaşmak yaklaşık 2 saat sürüyor ve ücret 150 baht civarında. Sürat teknesi ile ulaşmak ise yaklaşık 40 dakika sürüyor ve ücret 270 baht civarında.

ŞEHİRİÇİ ULAŞIM

Motosiklet Taksi

bangkok-motosiklet-taksi

Koh Phayam’da rıhtımdan gideceğiniz plaja ulaşmak için motosiklet taksileri kullanmak mümkün. Rıhtımdan Ao Yai plajına gitmek yaklaşık 70 baht tutuyor.

Motosiklet ve Bisiklet

bangkok-motosiklet-taksi

Ko Phayam adasında araba bulunmuyor. Adada ulaşım için motosiklet& bisiklet kiralanıyor. Çeşitli konukevlerinden bu vasıtaları kiralamak mümkün.