Ranong açıklarında bulunan Koh Phayam ve Koh Chang, aşırı turistik Tayland adalarından bıkmış olanların gözdesi haline gelmiş durumdalar.

Arabaların bulunmadığı Koh Phayam adası, Koh Samui’nin turizm patlamasından önceki hali olarak lanse ediliyor. Çok daha sakin olan Koh Chang adasında ise arabaların yanı sıra motosiklet dahi bulunmuyor.

Her iki adada da belli bir saate kadar elektrik oluyor. Yağmurlu sezonda adalardaki bungalov tesislerinin çoğu kapalı oluyor.

KOH PHAYAM ADASI

koh-phayam-adasi-haritasi

Adaya gelen tekneler rıhtımın bulunduğu Ao Mea Mai’ye yanaşıyorlar. Buradan motosiklet taksilerle veya isterseniz motosiklet kiralayarak plajlara ulaşmak mümkün. Konaklama imkanlarının çoğu Ao Yai ve Ao Khao Kwai adalarında bulunuyorlar.


Ao Yai Plajı

koh-phayam-adasi-ao-yai-plaji

Uzun plaj olarak da bilinen Ao Yai adanın en popüler plajı. Burada gündüzleri sakin vakit geçirebileceğiniz gibi, geceleri düzenlenen kimi partilere de katılabilirsiniz. Plajda oldukça hesaplı bungalov tesisleri bulunuyor.

Ao Khao Kwai Plajı

koh-phayam-adasi-ao-khao-kwai-plaji

Ao Khao Kwai plajı tam anlamıyla sükûnet arayanlara hitap ediyor. Burada birkaç lüks tesis de bulunuyor.

KOH CHANG ADASI

koh-chang-adasi-ranong-haritasi

Ko Chang adasına gelen tekneler turistleri kalacakları plajlara bırakıyorlar. Konaklama imkanları büyük ölçüde Ao Yai plajında bulunuyor. Ayrıca Ao Tadeng ve Ao Siad plajlarında da çeşitli konaklama seçenekleri var. Bir plajdan diğerine yürüyerek ulaşmak mümkün. Adanın merkezinde ise küçük bir köy bulunuyor.


Ao Yai Plajı

koh-chang-adasi-ranong-ao-yai-plaji

Ao Yai adadaki en popüler plaj. Burada çeşitli konaklama seçenekelri bulunuyor. Bu uzun plaj Tayland genelinden biraz farklı, kumlarda siyah renk baskın.

Ao Siad

koh-chang-adasi-ranong-ao-siad-plaji