Tekne

tayland-dalis-teknesi

Similan: Similan adalarına genelde Khao Lak veya Phuket’ten tekne konaklamalı (liveaboard) dalış turları ile ulaşılıyor. Süreler iki günden iki haftaya kadar değişebiliyor. Üç günlük bir tur ücreti 15,000 baht civarında. Ayrıca Similan adalarına günübirlik şnorkel turları da düzenleniyor. Khao Lak’tan bu tür bir turun ücreti 3000 baht, Phuket’ten ise 5000 baht civarında.

Adalara bağımsız olarak seyahat etmek isteyenler içinse gidiş-dönüş sürat teknesi ücreti 1700 civarında ve tek yön 1.5 saat kadar sürüyor. Koh Similan ve Koh Miang adalarında çadır veya bungalovda konaklama imkanı bulunuyor.

Surin: Surin adalarına genelde Khao Lak veya Khura Buri’den tekne konaklamalı dalış turları ile ulaşılıyor. Süreler iki günden iki haftaya kadar değişebiliyor. Dört günlük bir tur ücreti 20,000 baht civarında. Ayrıca Surin adalarına günübirlik şnorkel turları da düzenleniyor. Khao Lak’tan bu tür bir turun ücreti 3000 baht civarında.

Adalara bağımsız olarak seyahat etmek isteyenler içinse gidiş-dönüş sürat teknesi ücreti 1600 civarında ve tek yön 1 saat kadar sürüyor. Ko Surin Nuea adasında çadır veya bungalovda konaklama imkanı bulunuyor.