13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20878
  Ulaş

  Merhaba, ben turist vizemi uzatmak için Bangkoktaki göçmen bürosuna gitmek istiyorum. Sanırım biraz uzaktaymış buraya nasıl gidebilirim acaba? Teşekkürler.

  #20892
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Evet, göçmen bürosu şehir merkezine biraz uzak bir mesafede bulunuyor. Eski havaalanı Don Mueang yakınlarındaki Chaeng Watthana Caddesi üzerinde bulunan komplekse ulaşmak için en rahat yöntem taksi. Şehir merkezinden taksi ücreti muhtemelen 250-300 baht civarında tutacaktır.

  Daha ucuz bir yöntem ise, öncelikle şehir merkezinden Havaray ile Mo Chit istasyonuna veya Metro ile Chatuchak Park istasyonuna, Khao San Road’dan ise 3 numaralı otobüsle Chatuchak parkı bölgesine gitmek. Ardındansa, Chatuchak parkı önünden kalkan 52 numaralı otobüsle veya taksi ile komplekse ulaşmak mümkün. Göçmen bürosunun bulunduğu B binası durağa 1km mesafede bulunuyor. Buraya yürüyerek veya motosiklet taksi ile ulaşılabiliyor. Büro hafta içi 08.30-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arasında hizmet veriyor ve resmi tatillerde kapalı oluyor.

  İyi günler

  #21213
  adal

  ben bu agustosta 2 aylık vıze alıcam taylanda gıdıcem oraya gıttıgım zaman 2 aylık vıze daha ala bılırmıyım toplamda 4 ay kalmak ıstıyorum lutfen detaylı acıklama bılgısı verırsenız sevınırım

  #21215
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Turist vizeleri aylık olarak değil, 1-2-3 girişli olarak veriliyor. Tayland vizesi sayfasındaki turist vizesi bölümünde ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

  İyi günler

  #21216
  hakan KIZILKAYA

  Merhaba

  Bu hafta cıkan yenı gocmenlık yasasına gore Kambocya-Laos-myanmar- ve dıger ulkelere kara yoluyla visarun denılen girdi cıktı yapılarak vızeler UZATILAMIYOR. sadece kara yoluyla bir defat girdi yapabiirsiniz . Benim tavsiyem buraya gelirken alabilidiginiz kadar uzun sureli bir vize almanız . Yoksa vizeniz bitince sıkıntı yasarsınız.
  LUTFEN BAKINIZ.
  BU BURADAKİ YASAYAN TURKLER ICINDE GECERLİDİR .

  http://asiancorrespondent.com/122578/thailand-visa-run-crackdown-could-create-headaches-for-expats/

  ıyı gunler dilerim

  #21218
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Hakan Bey,

  Benim anladığım kadarıyla, bu yasa herhangi bir vizesi olmadan visa run yapanlara yönelik. Turist vizesi olanlar ise gene visa run yapabilecekler. Vizesi olmayan G7 ülkeleri vatandaşları karayoluyla visa run yaptıklarında da 30 gün kalma hakkı alıyorlardı. Bu yasa bunun suistimal edilmesini önleme amaçlı gözüküyor.

  Bu durum Türkleri de pek etkilemez sanırım, zira biz G7 üyesi olmadığımız için karayolu ile visa run’larda zaten 15 gün kalma hakkı alıyorduk. Dolayısıyla her 15 günde bir visa run yapan Türk pek olmadığını düşünüyorum. Ancak, mesela Tayland’a geldikten sonra Laos, Kamboçya, Vietnam yapan ve sonra geri tekrar Tayland’a girmek isteyenler belki sıkıntı yaşayabilir.

  Tayland vizesi konusundaki en aktif forum olan Thai Visa’daki şu konuda durum ayrıntılı olarak anlatılmış.

  İyi günler

  #21494
  adal

  uzun vize alın dıyorsunuz da uzun vızeyı hangı konsolos luk verıyor soyleyın gıdelım alalım daha once ben aldım 2 gırıslık yanı 2 aylık vıze verıyorlar ıstanbul thaıland konsoloslugu ama sızın bıldıgınız bır sey varsa bıze suraya bakın buraya takıp ederek bakın demeyın cıddı anlamda cok acık detaylı bır sekılde bızlere burda sunarsanız kapı kapı dolasmakdan kurtarıssınız tsk

  #21495
  hakan KIZILKAYA

  Merhabalar Adal Bey

  Biliyorum biraz illagal olacak ama, Chonburi immagration ofisinde 3 aylık vize veriyorlar . 90 gun Tayland krallıgında kalabiliyorsunuz extention yaptırmadan yani 30 gun sonra girdi cıkmanıza gerek yok . 90 gun tayland krallıgında yasayabiliyorsunuz . Fiyatı hakkında kesin bilgim yok ama en son Arkadas 9000 baht a mı ne yaptırdı.
  İkinci bir secenek ise ED yani ogrenci vizesi yaptırma bununda fiyatı 23 000 bahta civarından diye biliyorum
  Ucuncu secenek ise Calısma izni cıkartmak ki bunu 5000-6000 baht gibi bir meblaya yapan şirketler var diye okumustum .

  iyi gunler dilerim .

  #21496
  Fatih

  Sitedeki vize bölümünde 3 girişli 6 aylık vize verilebileceği söyleniyor. Bunun üzerine 1 ay önce bizzat tayland istanbul konsolosluğunu arayarak net bilgi almak istedim. 6 aylık ücretli vize verebildiklerini söylediler. Fakat son 1 ayda vizeler değişmişmidir bilemiyorum..

  #21522
  hakan KIZILKAYA

  merhaba Fatih bey

  Değişmemiştir halen geöerlidir.

  saygılarımla .

  #21523
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Tayland vizesi çok karmaşık bir konu ve genelde kavramlar birbirine karışıyor. Olası yanlış anlamalara karşı düzeltme olarak yazıyorum, 6 aylık diye bir vize yok. Tayland turist vizeleri aylık olarak verilmiyor. 1, 2 veya 3 girişli olarak veriliyor. Her giriş başına 2 ay kalma hakkı var. 1 girişli vize veriliş tarihinden itibaren 3 ay, 2 ve 3 girişli vizeler ise 6 ay geçerli.

  Ayrıca Adal Bey, 2 girişli vize 2 aylık vize demek değil. Her giriş başına 2 ay kalma hakkı olduğu için bu vizeyle Tayland’da 4 ay veya ücretli uzatmalarla daha da fazla kalınabilir.

  Daha önce de söylediğim gibi, vizeler konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenlere Tayland vizesi sayfasındaki turist vizesi bölümünü dikkatli bir şekilde okumalarını öneririm.

  İyi günler

  #23631
  isil ozdemir

  Ülkenizde göçmen olmak için şartlar nedir?

  #23632
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Bu sitenin Tayland devleti ile bir bağlantısı yok, sadece bir gezi rehberi.

  Tayland batı ülkelerinde olduğu şekilde göçmen kabul etmiyor. Ancak bir iş kurarak, eğitim görerek veya 50 yaş üzeri iseniz emeklilik vizesi alarak Tayland’da uzun dönem kalabilirsiniz.

  İyi günler

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.