5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24258
  Cenk

  Ekim ayında tek başıma Taylanta gidiyorum ancak tek başıma gideceğim için ve İngilizcem çok iyi de olmadığı için biraz endişeliyim. Rica etsem bana Bankong havalimanında nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatırmısınız? Teşekkür ederim.

  #24271
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

  Öncelikle, size uçakta Geliş/Gidiş kartları verilecek. Bu kartların nasıl doldurulacağını burada görebilirsiniz.

  Uçaktan inince “Immigration” tabelalarını takip edin, bayağı bir yürüyeceksiniz. Pasaport sırasına girin, daha sonra da “Baggage Claim”e gidip valizinizi alın.

  Customs bölümünden çıktıktan sonra döviz bürolarını göreceksiniz. Havaalanı kurları çok iyi değil, taksiye ve otele yetecek kadar döviz bozdurun, veya ATM’den para çekin.

  Aynı alanda SIM kartı da satıyorlar, isterseniz alabilirsiniz.

  Taksi tabelalarını takip edin ve Level 1’e inin. Binadan dışarı çıkınca sarı-yeşil taksileri göreceksiniz. Burada görevlilere gideceğiniz yeri söyleyin ve fiş alın, sonra taksiciyi takip edin ve araca binin. Taksiciye “meter” deyin, olur da fiks bir fiyat söyleyip taksimetreyi açmayı redderse kabul etmeyin, fişi aldığınız yere geri gidin.

  Bu arada, taksimetre fiyatı dışındaki 50 baht havaalanı vergisini de şoföre ödemeniz gerekiyor. Ayrıca expressway kullanırsa geçiş ücretini de sizin ödemeniz gerekiyor.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  İyi günler

  #24282
  manam61

  sevgili keremcan kardeşim öncelıkle böyle bir sayfa hazırlayıp sunduğunuz için teşekkür ederim ben kamu kurumunda çalışan bir kişiyim ve internetten bir bayanla tanışkım yaklaşık 4 yıl netten konuşmamız oldu ve beni ülkelerine davet yapıyor ve kendisi uttaratıt şehrınde kalıyor . kendisinin zöylemesıne göre bankok hava alanında benı karşılayacak ama benım içinde bir korku var ve ordakı ınsanların güvenilirliği hakkında bu konuda yardıncı olursanız sevinirim kişisel fikir olarak

  #25107
  manam61

  sevgili kardeşım yazmış olduğun tayland rehberini satın alıp okudum gerceten harıka bır hazırlık ve yazı yazmışssın bunun için teşekkür ederim

  #25113
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim, kitabı faydalı bulmanıza sevindim.

  İyi günler

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.