2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23014
  İbrahim

  Keremcan bey merhaba,

  Bangkok da değerli taş alabileceğimiz sizin bildiğiniz yerler var mı? Yakut, Zümrüt, Safir vb.

  Teşekkür ederim

  #23015
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Bangkok’ta değerli taş satan yerlerin büyük bölümü Silom bölgesinde bulunuyor. Buradaki en iyi itibara sahip mağazalardan birisi Lambert Gems. Firmanın Tripadvisor yorumları da oldukça iyi, genel puanı da 5 üzerinden 5.

  Sukhumvit bölgesi yakınlarında bulunan Uthai Gems diğer bir itibarlı firma. Buranın eski müşterileri arasında Bill Clinton ve Nancy Reagan da var. Burası daha çok bölgedeki elçiliklerin çalışlarına hitap eden biraz elit bir yer.

  Bu arada, Tayland’ın asıl değerli taş merkezi Chanthaburi, ancak burası daha çok bu konuda uzmanlaşmış kişilerin rağbet ettiği bir yer. Mağazalarda değil, daha çok pazarda kurulan tezgahlarda taşlar satılıyor. Ancak uzman olmayanlar kolaylıkla dolandırılabiliyorlar. Bu yüzden eğer uzman değilseniz Bangkok’taki itibarlı yerlerden alışveriş yapmakta sonsuz fayda var.

  Yine aynı şekilde Bangkok’ta da çok dikkatli olmak gerekiyor, buradaki birçok mağaza dolandırıcılık işinin içinde. Bu yüzden alışveriş yapmadan önce mağazayı internetten araştırmanızda ve bulabildiğiniz tüm yorumları okumanızda fayda var. Her yıl yüzlerce turist dolandırıldığı için bu konuda fazlasıyla yorum var.

  Eğer İngilizceniz varsa, şu adresteki bilgileri okumanızı da tavsiye ederim.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.