• Bu konu 4 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 8 yıl 11 ay önce hakan tarafından güncellenmiştir.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #20963
  mehmet

   Merhaba hakan bey ben 33 yasindayim universite mezunuyum. Tayland veya kambocyada hayatimi idame edebilicegim kucuk veya orta olcekli is kurmak istiyorum. Netur isler yapabilirim ortalama ne kadar sermaye gerekir. Babkokta ortalama aylik gider nekadar civari. Lutfen beni bu konularda aydinlatirmisiniz. Simdiden cok tesekkur eder iyi aksamlar dilerim.

   #20972
   mehmet

    merhaba keremcan bey üsteki maili aslında size yollamıştım fakat yanlışlıkla isim hakan bey yazmışım. lütfen bağışlayın çok özür dilerim

    #20974
    Keremcan Büyüktaşkın
    Anahtar yönetici

     Mehmet Bey merhabalar,

     Estağfurullah, olur arada öyle karışıklıklar, hepimiz yapıyoruz. Aslında bir bakıma isabetli olmuş böyle yazmanız, ben Tayland’da yaşamıyorum, sadece belirli dönemlerde gezme amaçlı bulunuyorum. Bu yüzden de açıkçası iş kurmak hakkında fazla bir bilgim yok. Tayland’da yaşadığını anladığım Hakan Bey veya son zamanlarda foruma yazmış olan Efe Bey sanırım size daha fazla yardımcı olabilirler. Efe Bey anladığım kadarıyla iş vizesi ile Tayland’da bulunuyor, bu yüzden iş kurma konusunda tecrübeli olduğunu tahmin ediyorum.

     Kendilerinin buraya yazmalarını bekleyelim, olmazsa kendileri de izin verirse e-mail adreslerini size ulaştırayım, böylece daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

     İyi günler

     #20977
     mehmet

      merhaba keremcan bey cevabınız için çok tesekkür ederim. efe bey ve hakan bey için sakıncası yoksa mail adreslerini yollarsanız çok memnun olurum. ilginiz ve anlayışınız için çok tesekkür ederim. iyi akşamlar

      #21007
      hakan

       merhaba mehmet bey,

       Tayland krallıgında iş kurmak istiyorsanız ilk olarak şirket kurmanız gerekmektedir. tayland krallıgında şirket kurabilmek için 2 tane tayland vatandaşo ortaga ihtiyacınız vardır. şirketin %51lik hissesi tayland * %49 hisse size ait oluyor… Burada şirketi kendi basına kurmak cok mesakkatli bir iş ki thai dilide bilmiyorsanız o nedenle . en mantıklısı ılk olarak bir tane avukatla anlasmanız o sizin icin bütün işlemleri yaparak size şirketi kurulu bi şekilde verecektir.

       Düğer bir şirket türü ise ihracat şirketidir ki sadece tayland da üretilen malların ihracatını gercekleştirirsiniz, boyle bir şirket kurmanız dahilinde şirketin %100 lük hissesi size ait olmaktadır. ama ithalat yapamazsınız.

       Kambocya da çok kez bulundum size yasam tarzı ve hayat olarak tayland dan daha ucuz gelebilir hatta daha basit şirket kurabilir ve yatırım yapabilirsiniz ama kambocya laos myanmar gibi ülkeler benim gittigimde edindigim izlenimlere gore, tayland a gore daha guvensiz yerlerdir. basitleştirmek gerekirse herhangi bir sorunda hakkınızı savunamazsınız devlete karsı.

       iyi gunler dilerim

      5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
      • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.