7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8859
  Kayhan

   Merhaba,

   05 temmuz 03 Agustos tarihleri arasında Bangkok’da olacağım. Bana kiralık ev konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise memnun olurum.

   Central World Plaza yakınlarında

   Bu arada isteyen olursa bu tarihler arasında, yanımda konaklayabilir. Çünkü evi sadece uyumak amacı ile kullanacağım.

   #8972
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici
    #9103
    Kayhan

     Teşekkürler…

     #18969
     kartal

      slm ben tıger muaythai kampı phukete gitmek istiyodum fakat ev tutmak ben için daha mantıklı geldi 1 ay kalıcam sormak istediğim sorum ingilizcem fazla yok ve ev tutup 1 ay takılmak istiyorum çok sıkıntı yaşayabilirmiyim tşk.

      #19089
      Keremcan Büyüktaşkın
      Anahtar yönetici

       Merhabalar,

       Kusura bakmayın biraz geç gördüm cevabınızı.

       Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla Tayland’a sıfır İngilizce ile gelen insanlar bile bir şekilde anlaşmanın yolunu buluyorlar. Zaten Taylar da pek fazla İngilizce konuşamıyorlar, o yüzden genelde tarzanca da olsa bir şekilde anlaşılıyor.

       Bu yüzden çok fazla endişelenmemenizi öneririm. Ayrıca Tayland dili sayfamıza bakarak bir miktar Tayca da öğrenebilirsiniz.

       İyi günler

       #22799
       orhan

        merhaba
        biryerde okudum dogrumu thailanda 500 dolara bir ay yaşanır denilmekte ne kadar dogru internete üzerinden baktıgında ev kiraları öyele olabilecegini göstermemekte

        #22804
        Keremcan Büyüktaşkın
        Anahtar yönetici

         Bangkok şehir merkezinde aylık 6000-7000 baht’tan başlayan fiyatlarla eşyalı bir oda veya daire kiralamak mümkün.Bu tip yerlerin bazen havuzları ve fitness salonları da oluyor. Daha eski veya toplu ulaşım imkanlarına uzak yerlerin kiraları ise 5000 baht civarından başlıyor. Bangkok şehir merkezine uzak yerlerde belki daha ucuza bile bulunabilir. Chiang Mai gibi yerlerde veya turistik olmayan şehirlerde fiyatlar daha da elverişli. Buralarda Bangkok’taki oda fiyatına daire kiralamak mümkün. Yani konaklama için yaklaşık 150-200$ gerekli diyebiliriz. Yemeklerinizi ise Tayların yediği sokak restoranlarından yerseniz oldukça ucuza gelecektir. 100-150$ da aylık yiyecek masrafı diyebiliriz. Geri kalan miktar da diğer harcamalara gidecektir. Tabii bu bütçe mesela gece hayatını biraz kısıtlayabilir, ancak temel ihtiyaçlar için 500$ yeterli olacaktır.

        7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
        • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.