• Bu konu 3 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 6 yıl 3 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27798
  Anonim

  Merhabalar , Ben Koh Samui adasına tatile gidiceğim , yalnız böcek vs. yani hayvan korkum var araştırdığıma göre tropikal adalarda da çok mevcutmuş bu türden ve bende sahildeki bungalow evlerde otelemi ayırttım ve sahil kenarı ve bungalow otel olunca daha yüksek bunlarla karşılaşmam. Soruma gelince Koh Samuide de söylendiği gibi böcek , kertenkele , yılan çekirge , fare vs… şeyler var mı ?

  #27799
  Anonim

  Yani Samui`de tatil anında rastlayacağım hayvanlar hangileri

  #27801
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Koh Samui ve çevredeki adaların büyük bölümü yağmur ormanlarından oluşuyor. Dolayısıyla da bahsettiğiniz türden böcekler ve hayvanlar bu adalarda mevcut. Ancak Samui bölgedeki adaların en gelişmiş olanı ve standartları daha yüksek. Kiraladığınız bungalov da muhtemelen daha korunaklı olacaktır. Deniz kıyısında olması da bir avantaj, ormanlık bölgelerdeki evlerde bu açılardan daha fazla problem oluyor.

  Bence karşılaşmanızın en olası olduğu böcek türü hamamböceği olacaktır. Ayrıca bir ihtimal örümcek de görebilirsiniz. Onun dışında gecko adı verilen kertenkeleleri de görebilirsiniz, ancak bunlar tamamen zararsızlar ve sizden uzak dururlar. Bazılarının boyutları büyük olabilir ama gene de korkacak bir durum yok. Yılan, akrep veya fare görme ihtimaliniz ise oldukça düşük.

  Size endişelenmemenizi tavsiye ederim ve şimdiden keyifli bir tatil dilerim.

  İyi günler

  #27803
  Anonim

  Çok Teşekkürler. Sevgiler….

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.