2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #10619
  Eren Kanat

  Merhaba
  Öncelikle bize rehber & Işık olan hizmetiniz için teşekkür ederiz.Daha önce hıc gıtmedıgımız bu ülkeye bir aylık bir gezi planlamaya çalıştık nişanlımla 🙂 sadece ılk 1hafta planlı aslında.Bangkok & Chain mai .Ic hat ulaşımlarımızı tren ıle planlıyoruz burada fıkrınıze ıhtıyacımız var.Maksadımız çok yer görmek tarih-doğa-deniz -kum.Mayıs ayında denıze girmek & hayalımızedekı ada tatılı için çok iç açıcı yazılara rastlayamadık & korktuk 🙁 hem Mayıs ayı muamma hemde denize gırmek ıcın bu mevsımde phuket tarafınamı ağırlık vermelıyız khopanghan mı kho samuimi şaşırdık kaldık 🙂 ıyı bır bütçeye yola çıkıyoruz hayallerımızın yıkılmasından çok korkuyoruz.Fıkırlerınızı paylaşırsanız çok sevınırız.Denk gelirsek gorusmeyı çok ısterız.

  #10620
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhabalar,

  Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

  Açıkçası Mayıs ayından bu kadar korkmanıza gerek yok. Bu dönem yağmurlu sezonun başlangıç dönemi, genelde Ekim-Kasım gibi yağmurlar iyice artıyor.

  Tayland mevsimleri sayfasındaki yağış ortalamalarına bakarsanız, Mayıs ayında Koh Samui’nin Phuket’e oranla çok daha az yağış aldığını görebilirsiniz.

  Bu yüzden tatilinizin deniz kısmını Tayland Körfezine yoğunlaştırabilirsiniz. Ben açıkçası Koh Phangan adasını Koh Samui’den daha çok seviyorum, ancak 2 adada da vakit geçirebilirsiniz.

  Ayrıca eğer partileri seviyorsanız 25 Mayısta Samui’nin komşusu Koh Phangan’da ünlü Full Moon Party düzenleniyor. Gerçi dönüş tarihiniz olarak da 25 Mayıs gözüküyor, ancak biraz daha erteleyebilirseniz bu dünyanın en büyük açıkhava partisine de katılabilirsiniz.

  Yine yakınlardaki Ang Thong Deniz Milli parkına günübirlik turla giderek Tayland’daki en güzel doğa harikalarından birini de görebilirsiniz.

  Tren düşündüğünüzü söylemişsiniz, ancak Mayıs ayı düşük sezona girdiği için Air Asia ve Nok Air gibi havayolları ile ucuza uçma şansı da yakalayabilirsiniz.

  Şimdiden iyi yolculuklar dilerim

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.