1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23457
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Bir süredir yabancıların Tayland’da uzun süreli kalmalarını zorlaştıran uygulamalara imza atılıyor. Bu konudaki en son haberler ise öğrenci vizesi konusunda geliyor.

  Önceden çeşitli dil okullarına yazılarak sorunsuz bir şekilde Tayland’da uzun süreli olarak kalmak mümkündü. Hatta birçok insan okula dahi uğramadan yıllarca Tayland’da kalabiliyordu. Ancak bu durumun önüne geçmek için çeşitli önlemler alındı.

  Bundan sonra, vize veya uzatma süreleri bittikten sonra yenilemek için göçmen bürolarına girenler teste tabii tutulacaklar. Hali hazırda, henüz ilk uzatmalarını yapacak olan öğrencilerin bile Bangkok göçmen bürosunda konuşma ve hatta yazma testine tabi tutuldukları, beklenen performansı gösteremeyen öğrencilere 3 ay yerine 2 ay uzatma verildiği duyumları gelmeye başladı. Uzun süredir Tayca öğrenmek için ülkede bulunan, ancak testlerde başarılı olamayan bazı öğrencilere de hiç uzatma verilmediği ve ülkeyi terk etmek zorunda kaldıkları duyumları geliyor.

  Ayrıca, öğrenimleri sırasında bir süreliğine Tayland dışına çıkanların da geri döndüklerinde havaalanlarında teste tabi tutuldukları, başarılı olamayan bazı öğrencilerin ülkeye sokulmadıkları duyumları geliyor.

  Bütün bu gelişmeler ışığında, Tayland’da öğrenci vizesi ile rahat bir şekilde kalma durumunun sona erdiğini söylemek mümkün. Eğer bir Tayca kursuna gidiyorsanız veya gitmeyi düşünüyorsanız, sınıfınıza devam etmekte ve evde de düzenli olarak pratik yapmakta büyük fayda var.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.