5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22239
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

   Bilindiği üzere, 30 günlük vizesiz kalma süresi bittikten sonra uçakla tekrar Tayland’a girerek uzun dönem kalmaya devam etmek mümkündü. Ancak, içinde bulunduğumuz dönemde bu konuda yeni kısıtlamalar getirildi.

   Bundan böyle, Tayland sınır kapılarında ve havaalanlarında, kalma haklarını ülkede illegal olarak çalışmak için kullandıklarından şüphelenilenlerin ülkeye girişlerine izin verilmeyecek. Sadece gerçekten turist olduklarına inanılan kişilerin ülkeye girişlerine izin verilecek.

   İlk gelen duyumlara göre, şu an Malezya sınırındaki kapılarda ve Ranong’da bulunan sınır kapısında bu kısıtlamalar başlamış durumda. “Visa run” olarak adlandırılan vize yenileme geçişlerini yapmak isteyenlerin bir kısmının ülkeye sokulmadıkları duyumları geliyor.

   Kimin gerçek turist olduğunu belirlemek elbette zor, ancak gelen duyumlara göre pasaportlarında Tayland’a ardı ardına çok fazla giriş-çıkış yaptıkları gözüken kişiler sınırdan geri çevriliyorlar.

   Özellikle Tayland’dan çıkış yaptıktan sonra aynı gün içerisinde geri dönen, yani “visa run” yapan şahıslar yetkililerin dikkatini çekiyorlar. Bu yüzden Tayland’a yeniden giriş yapmadan önce gelinen ülkede bir miktar vakit geçirmekte fayda var.

   Kanunlara göre, Tayland’a giriş yapmak isteyenlerin yanlarında 20,000 baht nakit para olması gerekiyor, fakat bu kural hiç uygulanmıyordu. Şimdi ise bu yasanın da şüphelenilen şahıslara uygulanmaya başlandığı duyumları gelmeye başladı. Ayrıca bazı şahıslara dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu sorulmaya başladığı duyumlar da gelmeye başladı.

   Eğer riske girmeden Tayland’da uzun dönem kalmak istiyorsanız, TR sınıfı, O sınıfı, ED sınıfı veya B sınıfında bir vize alabilirsiniz.

   Gelişmeler oldukça bu konu güncellenecektir.

   #24070
   cevdet

    15 günlüğüne ilk defa gideceğiz otel rezervasy yaptırmamız şart mı? yanımızda bulundurmamaız gereken evrak var mı?

    #24073
    Keremcan Büyüktaşkın
    Anahtar yönetici

     Merhaba,

     Bu başlıkta yazılanlar, vize muafiyeti hakkını ardı ardına kullananlar için geçerli. Siz ilk defa ve tek seferlik gideceğiniz için bir problemle karşılaşmazsınız. Sadece en az 6 ay süreyle geçerli bir pasaportunuzun olması yeterli.

     İyi günler

     #24106
     Tayland Dostu

      Keremcan bey merhabalar.
      Tayland vatandasi birinin Turkiye’deki vize muafiyeti bitmeden havayoluyla KKTC’ye giris yapip bir gun sonra Turkiye’ye geri donmesi bir 30 gun daha vize muafiyeti kazandirir mi?

      Tesekkurler.

      #24127
      Keremcan Büyüktaşkın
      Anahtar yönetici

       Merhaba,

       Maalesef Tayland vatandaşlarına uygulanan vize muafiyeti hakkında pek bir bilgim yok, bu konuyu TC elçiliğine danışmanızı tavsiye ederim.

       İyi günler

      5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
      • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.