2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23395
  mustafa

  Merhabalar

  Öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkürler. Eşimle birlikte Tayland turu yapmayı planlıyoruz. Bangkok dışında çevre illere de örnegin ayuttaha ve chiang mai’ye de gitmek istiyoruz. Fakat tek başımıza bu bölgeleri gezmek ne kadar güvenli? Bu bölgelere turla gitmemizi mi tavsiye edersiniz?

  Tesekkürler,

  #23396
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Tayland genel olarak son derece güvenli bir ülke. Gitmeyi düşündüğünüz Ayutthaya ve Chiang Mai de son derece güvenli bölgeler, gönül rahatlığı ile tek başınıza gidebilirsiniz. Orta Tayland’da bir tek Pattaya’nın suç oranı diğer yerlere göre daha yüksek.

  Ancak, çeşitli dolandırıcılıklar konusunda bilinçli olmanızda fayda var. Tayland’da dikkat edilecekler sayfasını okuyarak bu tür dolandırıcılıklar ve diğer tehlikeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Gittiğiniz yerlerde silahlı soygun gibi hadiselerle karşılaşma şansınız çok düşük. Ancak dünyanın her yerinde olduğu gibi, kalabalık yerlerde yankesicilik yapılması veya otel odanızdan bir şeyler çalınması gibi tehlikeler var. Bu tip durumlara karşı hazırlıklı olmanız yerinde olur. Mesela, Chiang Mai gece pazarı gibi kalabalık yerlerde fotoğraf makinenizin veya cüzdanınızın çalınması ihtimaline karşı tedbirli olun, mümkünse para kemeri taşıyın.

  Bir de, Chiang Mai darbe karşıtı kırmızı gömleklilerin ağırlıkta olduğu bir şehir. Darbeden sonra protesto gösterileri sayısı oldukça azaldı, yine de böyle bir gösteri görürseniz oradan uzaklaşın.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.