2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #22185
  TAMER

  MERHABALAR..
  BU KADAR FAYDALI BIR SITE HAZIRLADIĞINIZ ICIN TEŞEKKÜR EDERİM. AKLIMA TAKILAN HER ŞEYDE BU SITEYE BAŞVURUYORUM ..
  OGRENMEK ISTEDIGIM BIR SEY VAR.. PUKET HAVALIMANINDAN PATONG’DA BULUNAN LE MERIDIEN’E NASIL GIDEBILIRIM.. TAKSI TEK COZUM MU ?? VE ORTALAMA NE KADAR TUTAR ??
  SIMDIDEN TESEKKURLER..

  #22189
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Öncelikle övgü dolu sözleriniz için teşekkür ederim, siteyi faydalı bulmanıza sevindim.

  Sorunuza gelince, Phuket havaalanından Patong’a gitmek için en rahat yöntem özel araç. Taksi ile ücret muhtemelen 700 baht (yaklaşık 46 tl) kadar tutacaktır. Ayrıca, havaalanı limuzin servisini de kullanabilirsiniz. Şoförlü özel araçlarla Patong’a gitmek 800 baht (yaklaşık 52 tl) kadar tutacaktır. Darbe sonrasında ordu Phuket’teki taksi mafyasına da el attı, bu yüzden taksi fiyatları düşmüş olabilir. Havaalanında hem taksi fiyatını, hem limuzin servisi fiyatını sormanızı tavsiye ederim.

  Havaalanında sizi karşılamalarını isterseniz de, Oriental Escape gibi firmaları kullanabilirsiniz. Bu şekilde havaalanı karşılamalı şoförlü lüks araçla Patong’a gitmek 1100 baht (72 tl) kadar tutacaktır. Tarifeyi bu adreste görebilirsiniz.

  Daha ucuz bir yöntem ise havaalanı minibüslerini kullanmak. Bu şekilde 180 baht (yaklaşık 12 tl) karşılığında Patong’a ulaşmak mümkün. Minibüsler genelde sizi otelinize kadar bırakıyorlar, ancak havaalanında minibüslerin dolmasını beklemek gerekiyor. Ayrıca, size tur satmaya da çalışıyorlar.

  Daha da ucuz, fakat oldukça yavaş bir yöntem ise havaalanı otobüslerini kullanmak. 08:15-22:40 saatleri arasında hizmet veren otobüslerle Patong’a yolculuk 1,5 saat kadar sürüyor ve ücret 120 baht (yaklaşık 8 tl) olarak gözüküyor. Tarifeyi bu adreste görebilirsiniz.

  Bir de başka bir konuda uyarıda bulunayım, bir Türk vatandaşı sizin de gideceğiniz Le Meridien otelinin denizinde maalesef hayatını kaybetmiş. İçinde bulunduğumuz sezonda her sene Phuket’te boğulmalar oluyor, lütfen kırmızı bayrak çekiliyken kesinlikle denize girmeyin.

  Şimdiden keyifli bir gezi dilerim.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.