2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23266
  Hakan

  keremcan bey,

  ben ocak ayının ikinci haftası yaklaşık 15 günlüğüne taylanda gedicem fakat tatilimin bir kısmını yaklaşık bir haftasını phuket’te bir haftasınıda bangkok ta geçirmeyi planlıyorum benim sorum şu

  •Ben Türkiyeden bangkok suvarnabhumi havalimanına geldikten sonra phuket için uçak biletimi nasıl ve nerden alabilirim.
  •Suvarnabhumi hava limanına geldikten sonra ilk hafta tatilimi phukette geçirmek istediğimden hava limanından bu bileti almam ve uygun bir uçuş saati bulmam kolay olur mu THY ile gelicem uçak Tayland saatine göre sanırım öğlen saat 15:00 gibi orda olacak.
  •Suvarnabhumi hava limanı çok büyük olduğu için iç hat uçuşu olan phuket’e gidiş orda farklı bir bölümden mi oluyor.
  cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  #23268
  Keremcan Büyüktaşkın
  Anahtar yönetici

  Merhaba,

  Suvarnabhumi havaalanından Phuket’e sadece Bangkok Airways uçuyor. Düşük maliyetli havayolları ise eski havaalanı olan Don Mueang’ı kullanıyorlar. Skyscanner’dan baktığım zaman, Ocak ayı için Bangkok Airways bilet fiyatları 160 tl civarında gözüküyor. Don Mueang çıkışlı uçuşlar ise 54 tl civarında. İsterseniz gitmeden önce biletinizi alabilirsiniz. Skyscanner Suvarnabhumi-Phuket sonuçlarını burada görebilirsiniz.

  Eğer biletinizi Bangkok’a indiğinizde almak istiyorsanız, havaalanında bulunan Bangkok Airways ofisine gidebilirsiniz. İndiğiniz zaman kesin bilet bulup bulamayacağınız konusunda net bir şey söyleyemiyorum, olası rötar süresini de hesaba katarak biletinizi önceden almanız belki daha garanti olabilir.

  Suvarnabhumi’de iç hat ve uluslararası uçuşlar için aynı bina kullanılıyor. Bütün gelişler için kullanılan 2. kat, aynı zamanda iç hat uçuşların boarding’i için de kullanılıyor. Check-in ise 4. kattan yapılıyor. Henüz bilet almadıysanız, Bangkok Airways ofisine ulaşmak için 4. kattaki “F” harfli check-in sırasının arkasında bulunan asansörü kullanmak gerekiyor. Yani her halükarda, 2. katta bagajınızı aldıktan sonra 4. kata çıkıp check-in yapmanız ve boarding için tekrar 2. kata inmeniz gerekecek.

  Eğer önceden biletinizi Bangkok aktarmalı Phuket olarak alsaydınız, tüm transfer işlemlerini 2. katta halledebilirdiniz. Bildiğim kadarıyla THY ve Bangkok Airways’in bir iş ortaklığı var, biletleri farklı olarak alsanız dahi belki transfer mümkün olabilir. İsterseniz bu konuyu THY’ye danışabilirsiniz.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  İyi günler

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.