2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23320
  Fernan Özel

   Merhaba Keremcan Bey
   Böyle bir site yaptığınız için çok teşekkür ederim, ne kadar faydalı oldu bilemezsiniz. kız arkadaşım ve ben 11 günlüğüne tayland turuna çıkmak üzereyiz , sayenizde birçok şeyi planladık. Fakat çok önemli bir noktayı atlamışız. Seyahatimize Phi Phi adasında 4 gün geçirerek başlamak istedik ve hemen adada yerimizi ayırttık.
   Fakat zamanlamada hata yapmışız. Phuket adasına öğlen vakti varıyoruz ve oradan Phi Phi adasına geçebileceğimizi sandık. Fakat feribotun sadece sabah vakti olduğunu düşünemedik ve öğleden sonra adaya nasıl ulaşabileceğimizi bilemiyoruz. Otel ile temasa gectik ve o saatte sadece hızlı botların olduğunu ve fiyatlarının 8-10bin baht olduğunu söylediler. Acaba bu bilgi doğru mudur veya hesaplı alternatif ulaşım aracı bulabilir miyiz. yoksa bir günü Phuket adasında geçirerek tatile başlamamız gerekecek.
   Cevabınız için şimdiden teşekkürler
   Fernan

   #23321
   Keremcan Büyüktaşkın
   Anahtar yönetici

    Merhaba,

    Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim, sitenin faydalı olmasına sevindim.

    Sorunuza gelince, internette feribot saatlerine baktığımda, Rassada rıhtımından Phi Phi’ye en son 15.00’da feribot olduğunu görüyorum. Öğleden sonra Phuket’e ineceğinize göre, buna yetişmeniz biraz zor olabilir.

    Bu yüzden, havaalanından direkt olarak Phuket Town’a gitmenizi, orada 1 gece kaldıktan sonra sabah erkenden Ko Phi Phi’ye geçmenizi tavsiye ederim. Rassada rıhtımı Phuket Town’a çok yakın bir mesafede, üstelik burada akşam gidebileceğiniz oldukça keyifli barlar da var. Phuket Town’da bir acenteden biletinizi alabilirsiniz, muhtemelen otelinizden Rassada rıhtımına transfer de dahildir. Sabah 8.30’da feribot, 9.00’da sürat teknesi var olarak gözüküyor. Feribot ücreti 400, sürat teknesi ücreti 1200 baht civarında.

    Diğer ulaşım alternatifi size söylendiği üzere sürat tekneleri olabilir, sanırım size tekneyi özel olarak kiralama fiyatlarını söylemişler. Normalde sürat teknesi kişi başı ücretleri söylediğim üzere 1200 baht civarında, 8-10,000 baht gerçekten oldukça uçuk bir fiyat. O yüzden Phuket Town’da bir gece kalmanız muhtemelen daha avantajlı olacaktır.

    Şimdiden keyifli bir tatil dilerim.

    İyi günler

   2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
   • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.